26.05.2023 09:35

Nepublikované texty divadelních her a inscenační verze z roku 2022 uložené v Knihovně Divadelního ústavu

Soupis obsahuje texty divadelních her, které získala Knihovna Divadelního ústavu do svého fondu od autorů, překladatelů či divadel ve formě pracovních textů. Takto získané divadelní hry jsou určené pouze k prezenčnímu studiu a v některých případech není povoleno jejich kopírování. V předkládaném seznamu jsou hry seřazeny abecedně dle jmen autorů a dle názvů.

Kompletní soupis her najdete na webových stránkách knihovny: https://www.idu.cz/dokumenty/nepublikovane-divadelni-hry-2022-.pdf

Knihovna Divadelního ústavu

Katalog Knihovny Divadelního ústavu

IDU

Autor článku: Alena Součková, Knihovna DÚ; Foto: David Konečný

Nepublikované texty divadelních her a inscenační verze z roku 2022 uložené v Knihovně Divadelního ústavu

Zprávy

26.05.2023

Ve Veletržním paláci Národní galerie zachytí Pražské Quadriennale dynamiku divadelních prostorů i příběhy scénografických fragmentů

Letošní ročník Pražského Quadriennale nabídne bohatý program také ve Veletržním paláci Národní galerie Praha. Od 8. do 18. června uvede ve vzdušném 5. patře výstavní okruh třemi programovými sekcemi PQ; výstava Fragmenty II oslavuje rozmanitost scénografického přístupu k práci s měřítkem prostřednictvím modelů, maket či scénografických miniatur – trojrozměrných reprezentací reality.

26.05.2023

Centrum experimentálního divadla uvádí novou knihu JÁN ZAVARSKÝ

Centrum experimentálního divadla v Brně uvede v pondělí 29. 5. novou knihu JÁN ZAVARSKÝ. Od 18:00 se na místě kromě prezentace publikace uskuteční také  společná vzpomínka na vynikajícího slovenského scénografa, spolupracovníka Divadla Husa na provázku a HaDivadla Jána Zavarského (1948-2022).

25.05.2023

V Janáčkově divadle se bude konat historicky první mezinárodní soutěž výhradně pro juniorské tanečníky

Na půdě Národního divadla Brno vzniká nový ambiciózní projekt European Dance Competition Brno 2023 – mezinárodní taneční soutěž určená pro studenty tanečních konzervatoří a profesionálních baletních škol z celé Evropy ve věku od 12 let do ukončení studia. Cílem soutěže je stát se platformou pro objevování, podporu a propagaci nových nadějných tanečních talentů.