25.05.2006 00:00

NetHovory na www.scena.cz s Petrou Janečkovou

Petra právě prochází pracovně velmi úspěšným obdobím, na letošním GRAND Festivalu smíchu byla odbornou porotou oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu v roli pokojské Julie v komedii Úžasná svatba a na nedávném Pardubickém divadelním plese převzala diváckou cenu za nejoblíbenější herečku VČD roku 2005.

Petra Janečková se narodila 18. května 1974 v Praze. Po gymnáziu vystudovala muzikálové herectví na brněnské JAMU. Od roku 1997 je členkou souboru Východočeského divadla Pardubice, kde ztvárnila nespočet velkých i menších rolí např. Nitušku v Mam´zelle Nitouche, Nevěstu v Krvavé svatbě, Porcii v Kupci benátském, titulní roli v muzikálu Sugar, Cajtl v Šumaři na střeše, Princeznu Bertildu v Ondině, Vicki Nicholsovou v Donaha!, Mimi v Krejčovském salónu, Julii v Úžasné svatbě a další a další. Zanedlouho bude mít premiéru komedie Na letním bytě, kde Petru uvidíte v roli Míny Kapičkové. Petra Janečková hostovala i ve Stavovském divadle v Praze, v brněnském Mahenově divadle, Městském divadle Brno a tamním Studiu G.

Tolik snad jen na úvod, pokud se o Petře chcete dozvědět více, navštivte stránky www.scena.cz a ptejte se. Petra se na Vaše dotazy již moc těší. Živý online rozhovor se uskuteční v pondělí 29. května od 15.30 hodin.

Zdroj: smetana@vcd.cz

Autor článku: Informace z divadel