24.09.2020 10:14

Newyorská Metropolitní opera zrušila kvůli covidu-19 celou sezónu

Slavná newyorská Metropolitní opera zrušila celou nadcházející sezónu a oznámila, že zůstane uzavřená až do září příštího roku, informuje agentura Reuters. Vedení opery se podle zveřejněného prohlášení rozhodlo, že se nevrátí k původní aktivitě, dokud bude představovat nebezpečí koronavirus. Opera se sálem pro 3.800 diváků obvykle za sezónu uvede 200 představení a ročně do ní zavítá téměř 800.000 lidí.

„Kvůli stovkám účinkujících, kteří zkoušejí v uzavřených prostorách, a kvůli našemu širokému publiku jsme se rozhodli, že se nevrátíme k původní činnosti, dokud nebude široce používaná vakcína, nevznikne kolektivní imunita a nebude zrušena nutnost nosit roušku a omezovat sociální kontakt," uvedla opera v prohlášení.

Pro zahájení sezóny na podzim roku 2021 má Met ambiciózní plán a chystá se uvést premiéru opery Fire Shut up in my Bones, jejíž název odkazuje na biblickou knihu Jeremiáš. Tímto dílem od Terence Blancharda by Met poprvé představila operu černošského tvůrce.

Naproti tomu divadla na Broadwayi, která patří mezi největší newyorské turistické atrakce, by podle provozovatelů měla znovu otevřít v lednu 2021.

https://www.metopera.org/

Autor článku: ČTK: agl, hab

Newyorská Metropolitní opera zrušila kvůli covidu-19 celou sezónu

Zahraniční divadlo

03.12.2021

Na Václava Havla se bude vzpomínat i v Paříži. Přijede HaDivadlo s Vernisáží, Pražský výběr či Monika Načeva

České centrum v Paříži uctí památku a živě připomene odkaz Václava Havla festivalem HAVEL 21. HaDivadlo odehraje u příležitosti desátého výročí Havlova úmrtí jeho jednoaktovku Vernisáž, program svými koncerty orámují  Pražský výběr a písničkářka Monika Načeva. Dny věnované Václavu Havlovi budou v sídle Českého centra Paříž probíhat 8.–17. prosince 2021.

29.11.2021

Unikátní představení Sergeie Polunina konečně v neděli 5. prosince 2021 ve Fóru Karlín

Jedinečné vystoupení světoznámého tanečníka Sergeie Polunina se uskuteční v neděli 5. prosince 2021 ve Fóru Karlín. Po několika odkladech způsobených koronavirovou pandemií je tak znám definitivní termín dlouho očekávané kulturní akce. „Tento večer je tím večerem, kdy konečně budu v Praze Up, Close & Personal,“ s radostí zmiňuje Sergei Polunin.

29.11.2021

Prosincový přenos z Metropolitní opery nabídne antickou báji o Eurydice moderní optikou

Hudba se stává tématem uměleckých děl odnepaměti. Mezi nejstarší příběhy, v nichž hudba hraje klíčovou roli, je stará řecká báje o pěvci Orfeovi, který chce vyvést svou milou Eurydiku z podsvětí. Dnes už klasický příběh nabral v dějinách umění mnoha podob, jedním z posledních zpracování je opera Eurydika Matthewa Aucoina.