18.11.2016 12:50

Noc divadel v NDM – Divadlo Jiřího Myrona tak, jak ho neznáte!

Národní divadlo moravskoslezské se již počtvrté zapojí do celorepublikové akce Noc divadel 2016, která letos připadá na 19. listopadu. Zažijte netradiční noc na netradičních místech, letos v Divadle Jiřího Myrona.

„Loňský ročník Noci divadel přilákal na padesát tisíc diváků, kteří zavítali do některého ze 130 zúčastněných divadel a divadelních souborů z 36 měst po celé České republice. Třetí ročník Noci divadel tak překonal všechny předchozí, a to zejména co se týká celonárodního zapojení. Noc divadel se tak etabluje jako projekt s celonárodním dopadem,“ uvádí za Institut umění – Divadelní ústav (koordinátora projektu) Adéla Vondráková. „Česká Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night. Za původce myšlenky společného divadelního svátku, která se postupně rozšířila do víc jak desítky evropských zemí, je považováno Dětské divadlo Dubrava, které společně s Divadlem Šibenik uvedlo 25. října 2008 debutovou Noc Kazališta. Česká Noc divadel je díky účasti více jak padesáti tisíců návštěvníků v každém z posledních dvou ročníků největším projektem v rámci Euroepan Theatre Night,“ dodává.

Do letošního ročníku se zapojí více jak 100 divadel a divadelních souborů, knihoven i kulturních institucí z téměř 35 českých, moravských a slezských měst. Do programu se zapojí již počtvrté také Národní divadlo moravskoslezské. Připravena je netradiční prohlídka Divadla Jiřího Myrona: „Hlediště, jeviště, šatny, zkušebny… To vše již divák zná… My vám však ukážeme to, co bylo doposud diváckému oku skryto!“ prozrazuje autorka mimořádných projektů NDM Andrea Dortová. Rezervační systém prohlídek byl naplněn během několika dní po spuštění. „Zájemci mohou zkusit štěstí a dostavit se přímo do ‚Dvanáctky‘ na ulici Čs. legií 12 vedle předprodeje NDM vždy 10 minut před začátkem času jednotlivých prohlídek. V případě, že rezervovaná místa nebudou vyzvednuta, budou se moci prohlídky také zúčastnit,“ pokračuje Dortová.

Součástí Noci divadel 2016 je také doprovodný program Ateliéru pro děti a mládež při NDM Možná přijde i Shakespeare!!!, který začíná od 21 hodin na zkušebně Divadla Jiřího Myrona.

Noc divadel v NDM se koná od 20 do 24 hodin (začátek vždy ve „Dvanáctce“). Vstup volný.

Více na www.ndm.cz.


Autor článku: Marcela Bednaříková

Noc divadel v NDM – Divadlo Jiřího Myrona tak, jak ho neznáte!