05.11.2014 10:58

Noc divadel v Západočeském divadle

V sobotu 15. listopadu se Západočeské divadlo opět zapojí do Noci divadel. Po úspěšném loňském prvním ročníku, který přilákal stovky návštěvníků z Chebu a okolí, rozšiřuje divadlo program na celý den.

Chebský program, určený pro celé rodiny, je letos rozdělen do tří bloků. Ten dopolední odstartuje  přesně v 10.00 na náměstí před divadlem a vzápětí se přenese do různých koutů divadla. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet některé kostýmy z aktuálních inscenací a nechat se namaskovat v improvizované maskérně. A pokud se budou sami sobě líbit, můžou se nechat zvěčnit divadelním fotografem, který jim obrázek později pošle emailem. A kdo z dětských i dospělých návštěvníků by si chtěl divadlo i zahrát, může navštívit improvizační koutek, kde se na chvíli stane jevištním partnerem některého z chebských herců.

Dva speciální workshopy budou probíhat od 10.15 a 11.30 ve studiu d a v divadelním klubu. Kdo bude mít zájem, může se naučit buď zpívat, nebo tančit závěrečnou píseň z populární inscenace Fimfárum, resp. závěrečnou píseň z muzikálu Divotvorný hrnec. Jak už samotný výběr písní naznačuje, první workshop je určený především (ale ne výhradně!) pro dětské návštěvníky, druhý spíše pro jejich doprovod (opět nikoli výhradně!). Na konci obou vyučovacích hodin se obě skupiny spojí a na jevišti hlavního sálu Západočeského divadla proběhne společné vystoupení (v 11.15 a ve 12.45). Ve 13.00 pak završí dopolední část programu vystoupení chebské Základní umělecké školy inspirované dílem K. H. Borovského Veršů se nebojíme!.

Náplní odpoledního programu budou celkem tři komentované prohlídky divadelního zákulisí, sraz je před hlavním vchodem divadla ve 14.00, 14.45 a v 15.30.

A večer se diváci můžou vydat na průlet nejen českými dějinami v unikátním projektu Supermonstrkabaret Ády a Klémy aneb Možná přijde i Leonid. V jeho rámci uvedeme těsně za sebou tři politické grotesky z chebského repertoáru: Doma u Hitlerů (17.00), Horáková, Gottwald (19.00) a Políbila Dubčeka (21.30). Mimořádná příležitost odhalit v jednom večeru netušené vazby a souvislosti se koná poprvé a naposledy a jenom v Chebu, protože pro první dvě jmenované inscenace bude toto uvedení znamenat po čtyřech a půl, resp. dvou a půl letech života derniéru. A pozor, poslední představení inscenace Doma u Hitlerů neodehrajeme normálně ve studiu d, ale pro velký zájem diváků ho přesunujeme do velkého sálu.

Vstup na dopolední a odpolední blok je volný. Vstupenky na kompletní Supermonstrkabaret se prodávají se slevou. A vytrvalým divákům, kteří přijdou alespoň na dvě představení, budeme ve 20.30 servírovat zdarma guláš. Návštěvníci si navíc během celého programu budou moci zakoupit vstupenky na všechna představení do konce roku se speciální „noční“ slevou 10 %.

www.divadlocheb.cz


Autor článku: Šimon Dominik

Noc divadel v Západočeském divadle