30.06.2021 11:03

Noční bouřka zdevastovala zázemí festivalu Červen NAŽIVO. Silný vítr doslova smetl celou Relax zónu

Velmi nepříjemně zaskočily úterní návštěvníky Divadla Tramtarie rozmary počasí. Po odehraném představení, na které přišlo dvě stě padesát diváků, se přihnala silná noční bouřka. Předcházel jí vítr, který všechno obrátil vzhůru nohama. „Nejprve jsme se snažili zajistit stánky, a udržet věci na svých místech, po chvíli nám ale došlo, že proti tak silnému větru nemáme šanci,“ uvedl Jiří Krliš, šéf technické sekce divadla.

V tu chvíli už létaly vzduchem židle, stoly i celé stany, které po celý měsíc open-air festivalu tvořily zázemí pro herce. Nejhůř dopadla oblíbená Relax zóna. Stánky s občerstvení se kutálely areálem a z převrácených lednic se sypalo sklo. Jen zázrakem se naštěstí nikomu nic nestalo. „Areál je totálně zdemolovaný, je nám to moc líto, takovéhle zakončení festivalu jsme si opravdu nepředstavovali,“  hodnotí situaci Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Divadlo se i přes nepříznivou situaci rozhodlo dnešní, poslední představení diváckého hitu Láska za koronu 2 pro diváky odehrát.

Opravíme stage, abychom mohli odehrát poslední představení. Právě dnešní večer měl být poslední tečkou za festivalem, představení je téměř vyprodané nechceme, diváky zklamat, “ uvedla Němečková. „Budeme dělat, co je v našich silách, abychom alespoň částečně zprovoznili i občerstvení. Celá Relax zóna je ale natolik poničená, že její obnova do konce festivalu není v naši silách.“

A zatímco minulý pátek hrálo divadlo benefiční představení pro jižní Moravu zasaženou tornádem, nyní se samo vlivem rozmarů počasí nachází ve složité situaci. Materiální škody se odhadují na 250 tisíc korun.

Pokud by diváci a příznivci Divadla  Tramtarie chtěli pomoct zmírnit způsobené ztráty, mohou přispět na účet divadla 1743555001/5500.

https://divadlotramtarie.cz/

Autor článku: Vlasta Pechová