12.11.2020 09:24

NOD ACADEMY pokračuje druhým týdnem distanční výuky

Společný projekt Divadla NoD a Národního pedagogického institutu ČR (dále NPI ČR) s názvem NOD ACADEMY, který má obohatit distanční výuku a pomoci pedagogům druhého stupně ZŠ a SŠ, vstupuje do druhého týdne vysílání. V rámci dalších pěti živých přenosů se opět představí přední čeští odborníci, kteří se budou věnovat průřezovým tématům, na která při běžné výuce chybí dostatek času.

„Ve druhém vysílacím týdnu jsou (krom jednoho dne) zastoupeny spíše humanitní předměty, což se budeme snažit vynahradit v průběhu dalších vysílacích bloků, kdy máme naopak naplánováno více přírodovědy.“ říká Natálie Preslová z Divadla NoD, která je zároveň dramaturgem celého projektu a dodává: „Podobně jako v minulém týdnu se opět budeme věnovat jednomu významnému výročí - 17. 11., tentokrát ale trochu jinak - ve spolupráci s projektem Samet na školách!, který pořádají organizace Post Bellum, o.p.s. (Paměť národa), a spolek Díky, že můžem, se kterými připravujeme speciální díl na téma politiky a jejího fungování, o kterém bude mluvit novinář a moderátor Michael Rozsypal.“

„V současné době se ve školách pozornost učitelek a učitelů přesouvá od jarního „jak se s dětmi spojit“ na podzimní „jaký vzdělávací obsah jim nabízet“. Spolupráce s Divadlem NoD je v tomto ohledu velká inspirace a věřím, že jsme právě svědky nového trendu vzdělávání na dálku.“ říká Ivo Jupa, ředitel NPI ČR.

Rozvrh NOD ACADEMY (vždy od 17:00):

Středa 11. 11. - MARTA LJUBKOVÁ (Literatura) - Divadlo (a my)
Čtvrtek 12. 11. - DAVID VENCLÍK (Dějepis) - Konspirační teorie
Pátek 13. 11. - SPECIÁLNÍ JAZYKOVÝ DÍL
Pondělí 16. 11. - MICHAEL ROZSYPAL (Občanka) - Politika
Středa 18. 11. - PAVEL SUCHAN (Fyzika) - Cesty do vesmíru

Cílem projektu je výroba profesionálně zpracovaných video-materiálů pro distanční výuku druhého stupně základních škol a středních škol. Každá „masterclass“ bude nejprve živě streamována z jeviště Divadla NoD, následně bude záznam upraven v postprodukci a doplněn o doprovodné materiály pro studenty a pedagogy k další samostatné práci s tématem. Tyto materiály vypracují odborníci na vzdělávání z NPI ČR, který pak bude celé balíčky materiálů zdarma distribuovat všem školám v České republice pro využití v rámci distanční výuky.

„Myšlenka NOD ACADEMY je skvělá - moderní a inovativní způsob, jak pomoci učitelům s konkrétními tématy, která jsou aktuální. Přesně to zapadá i do filozofie Učitelnice, kde více než stovka autorů nabízí v praxi vyzkoušené materiály do výuky. Proto jsme se rozhodli spolupracovat, aby co nejvíce učitelů mělo snazší práci při distanční výuce.“ říká Jakub Hejzlar z Učitelnice.cz, která se stala oficiálním partnerem projektu a bude přenášet živé streamy na svých sociálních sítích.

Projekt vzniká ve spolupráci NPI ČR, který se na projektu podílí odborně, finančním přispěním i svou záštitou, a Divadla NoD, které poskytuje svoje prostory, technického vybavení a služby svého týmu (profesionálních techniků, režisérů, herců, dramaturgů a produkčních). Kamerovou techniku ze svých studií pro profesionální online výuku zapůjčilo pražské Gymnázium Evolution. Projekt dále podpořila Nadace Karla Janečka a firma LYRECO.

Všechna videa z prvního týdne vysílání nejdete na Youtube NOD ACADEMY PRAGUE.
Podpořit projekt můžete zakoupením dobrovolné vstupenky přes GoOut.

Autor článku: Honza Urban