12.11.2019 11:38

NoFit State Circus se po pěti letech vrací do Prahy s Lexiconem nového cirkusu

Po pěti letech se k nám vrátí cenami ověnčený, špičkový novocirkusový soubor z Velké Británie NoFit State Circus. S sebou přiváží svou novou show s názvem LEXICON. Představí se na již 17. ročníku Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Ten se uskuteční od 13. do 31. srpna 2020 tradičně v Letenských sadech. Už v tuto chvíli si diváci mohou na webových stránkách festivalu zakoupit vstupenku v předprodeji.

LEXICON je odvážnou, smyslnou a velmi současnou variací na tradiční cirkusový zážitek. V představení se mísí prvotřídní mezinárodní osazenstvo s filmovými obrazy a živou hudbou. Toto břitké a zároveň poetické a mocné představení zvedne náladu a umožní vám radostně uniknout dnešnímu strastiplnému světu. „Vytváříme svět plný divokých lidí, kteří nikam nezapadnou. Svět divého cirkusu a magie, hudby a smíchu. Svět, kde se hranice mezi skutečným a neskutečným, možným a nemožným zcela mažou. Svět, kde neexistují hranice mezi diváky a umělci. Svět, kde nic není očím skryto,” popisují představení samotní akrobaté.

NoFit State Circus, založený v roce 1986, patří mezi světové špičky nového cirkusu. V roce 2015 uchvátili návštěvníky svým jedinečným představením Bianco v režii Firenzy Guidi. Tato světoznámá italská režisérka se o dva roky později vrátila na Letní Letnou, aby vytvořila open-airové zahájení festivalu BESTIARIO, které bylo výsledkem týdenního workshopu s českými umělci. Teď se můžeme těšit na její oslavu minulosti, přítomnosti a budoucnosti cirkusového umění.

Více informací o předprodeji a novinkách festivalu naleznete na www.letniletna.cz nebo na sociálních sítích.

Autor článku: Silvie Marková