12.11.2019 11:38

NoFit State Circus se po pěti letech vrací do Prahy s Lexiconem nového cirkusu

Po pěti letech se k nám vrátí cenami ověnčený, špičkový novocirkusový soubor z Velké Británie NoFit State Circus. S sebou přiváží svou novou show s názvem LEXICON. Představí se na již 17. ročníku Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Ten se uskuteční od 13. do 31. srpna 2020 tradičně v Letenských sadech. Už v tuto chvíli si diváci mohou na webových stránkách festivalu zakoupit vstupenku v předprodeji.

LEXICON je odvážnou, smyslnou a velmi současnou variací na tradiční cirkusový zážitek. V představení se mísí prvotřídní mezinárodní osazenstvo s filmovými obrazy a živou hudbou. Toto břitké a zároveň poetické a mocné představení zvedne náladu a umožní vám radostně uniknout dnešnímu strastiplnému světu. „Vytváříme svět plný divokých lidí, kteří nikam nezapadnou. Svět divého cirkusu a magie, hudby a smíchu. Svět, kde se hranice mezi skutečným a neskutečným, možným a nemožným zcela mažou. Svět, kde neexistují hranice mezi diváky a umělci. Svět, kde nic není očím skryto,” popisují představení samotní akrobaté.

NoFit State Circus, založený v roce 1986, patří mezi světové špičky nového cirkusu. V roce 2015 uchvátili návštěvníky svým jedinečným představením Bianco v režii Firenzy Guidi. Tato světoznámá italská režisérka se o dva roky později vrátila na Letní Letnou, aby vytvořila open-airové zahájení festivalu BESTIARIO, které bylo výsledkem týdenního workshopu s českými umělci. Teď se můžeme těšit na její oslavu minulosti, přítomnosti a budoucnosti cirkusového umění.

Více informací o předprodeji a novinkách festivalu naleznete na www.letniletna.cz nebo na sociálních sítích.

Autor článku: Silvie Marková

NoFit State Circus se po pěti letech vrací do Prahy s Lexiconem nového cirkusu

Zahraniční divadlo

10.12.2019

Záznam inscenace Kouzelná flétna z Metropolitní opery v českých kinech

V podobě mimořádného záznamu se na plátna kin vrací opera Kouzelná flétna Wolfganga Amadea Mozarta. Nadčasový pohádkový příběh pro malé i velké se skvěle hodí do času kolem Vánoc. Představení z newyorské Metropolitní opery hraje náchodské kino Vesmír 13. prosince a pražské kino Světozor 29. prosince.

09.12.2019

Maďarská vláda se chystá k razantní úpravě zákona o scénickém umění. Předloha vyvolala protesty herců i diváků

Maďarská vláda dnes předložila parlamentu návrh, který by utužil vládní kontrolu nad divadly. Předloha vyvolala protesty herců i diváků, obávajících se o uměleckou svobodu a nezávislost divadel. Podle agentury Reuters chce vládnoucí strana premiéra Viktora Orbána nechat zákon schválit ještě tento týden ve zrychleném postupu. Protestní petici proti vládnímu návrhu podepsaly desítky tisíc lidí.

09.12.2019

Maďarská vláda má v plánu systematický ničit kulturní život v zemi

Maďarská vláda se podle nejnovějších informací chystá k razantní úpravě zákona o scénickém umění, jehož součástí má být mimo jiné zrušení provozní podpory nezávislých divadel. Podle informací serveru artportal.hu by se už ve středu 11. prosince mohl ve zrychleném řízení dostat do parlamentu návrh na zrušení Národního kulturního fondu (NKA), který je prakticky jediným zdrojem podpory nezávislé kulturní a umělecké scény z veřejných prostředků.