16.06.2014 14:33

Nová autorská inscenace Bolka Polívky DNA

Divadlo Bolka Polívky uvede ve středu 18. června 2014 v 19.00 hodin premiéru nové inscenace Bolka Polívky. Téměř po čtyřech letech přichází Bolek Polívka s novou autorskou inscenací, tentokrát s komedií s autobiografickými prvky nazvanou příznačně DNA. V inscenaci vystoupí po jeho boku jeho dcera Anna Polívková.

Zkratka DNA má pro naši hru tři důležité významy: DNA jako nositel genetických informací, v našem případě přenesených z otce na dceru. Dna jako choroba, která se táhne celým životem a občas nám a samozřejmě v nejméně vhodnou chvíli zkříží cestu. A pak jsou tu dna jako okamžiky, které si v životě prožije asi každý z nás. Dna osobní, vztahová i existenční. Okamžiky, za které se stydíme a snažíme se je vytěsnit z paměti, a ono to úplně nejde,“ osvětluje Bolek Polívka.

Přijďte se přesvědčit, že na všechna dna světa se dá dívat i s nadhledem!

DNA je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera, Anna Polívková, která se při práci na této inscenaci stala svému otci rovnocennou partnerkou. Na začátku jsme měli můj text, který se samozřejmě během zkoušení vyvíjel a dozrál. Anička je pro mě velkou inspirací a skvělou hereckou partnerkou. Ostatně děti by měly jít rodičům příkladem“ dodává Polívka.
Jsem velmi rád, že se nám podařilo najít s panem Polívkou čas pro vznik nové inscenace našeho divadla. Věřím, že se DNA bude líbit, získá si diváky a stane se na dlouhou dobu pevnou součástí našeho repertoáru a že se tak zúročí nemalé úsilí, které do příprav inscenace vkládají Bolek i Anička Polívkovi, ale i celý inscenační a organizační tým divadla. Všem nám vyslovuji velkou pochvalu  (smích),říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prožívají všední satiru života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. Nebo už na scéně jsou? ON je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. ONA má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba ovšem spojuje upřímné „mít rád, i přestože…“.

V hlavních rolích se představí Anna Polívková (Julie Pohlová), Bolek Polívka (F. A. Pohl). Ve vedlejších rolích Jaromír Barin Tichý (inspicient, majitel divadla), Jiří Fretti Pfeifer (další). Autorem a režisérem inscenace je Bolek Polívka. Dalšími členy inscenačního týmu jsou: Petr Oslzlý – dramaturgie; Jaroslav Milfajt – scénografie; Sylva Zimula Hanáková – kostýmy; David Kachlíř – světelný design; David Rotter – hudba; Markéta Tulisová –produkce.

Premiéra: Divadlo Bolka Polívky, 18. 6. 2014 v 19.00 hod.

www.divadlobolkapolivky.cz


Autor článku: Michal Adamík

Nová autorská inscenace Bolka Polívky DNA