11.05.2022 10:43

Nová inscenace Naivního divadla zavede diváky až na daleký ostrov Mauricius

V sobotu 21. května v 17:00 hodin slavnostně uvede Naivní divadlo Liberec třetí a zároveň poslední novinku této sezóny s názvem Dodo. Děti i rodiče se mohou těšit na dobrodružnou loutkovou hru, ve které se společně s dvojicí hlavních hrdinů vydají na fantazijní výpravu do říše vyhynulých zvířat, a to až na daleký ostrov Mauricius.

Inscenaci z pera Borise Jedináka (v NDL Lišák Renard) určenou divákům od pěti let připravuje tvůrčí tým nastupující generace divadelníků, absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU, v čele s režijní dvojicí Viktorií Vášovou a Štěpánem Gajdošem. Výpravy se ujaly scénografky Tereza Havlová a Veronika Traburová. Kromě zajímavé zápletky a napínavého děje bude v Dodovi k vidění více než dvacet pět loutek nejrůznějších druhů. Nechybí jak klasické marionety, tak i manekýni či spodem voděné loutky.

Inscenace zavede diváky do fantazijního světa dvou dětí – sourozenců, kteří kouzlem vlastní představivosti oživí ptáka Doda a snaží se jej zachránit před hlídačem a ředitelkou muzea. Ti již dávno zapomněli, co znamená snít, a raději by Doda viděli jako exponát. Jenže Dodo patří na svůj rodný Mauricius! Muzeum se pro děti stává prostředím dobrodružné hry, ve které se ve vitrínách a depozitních skříních skrývají mauricijské pralesy a nebezpečná zvířata. Podaří se jim zachránit Doda před hlídačem muzea? Najdou pro něj nový domov?

Zatímco slavnostní premiéra se uskuteční v sobotu 21. května v 17:00 hodin, nové představení začne Naivní divadlo Liberec hrát již od středy 18. května v dopoledních časech pro děti z mateřských a základních škol. Kdo by nestihl premiéru, další repríza pro veřejnost proběhne v sobotu 4. června v 10:00 hodin.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová, foto: Kamil Bělohlávek

Nová inscenace Naivního divadla zavede diváky až na daleký ostrov Mauricius

Inscenace

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

22.09.2022

Jak se dělá tanečník – konzervatoř Taneční centrum Praha hostuje v Náchodě

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium  uvede ve čtvrtek 22. září 2022 ve Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 9 a od 11 hodin tanečně-vzdělávací představení pro školy s názvem Jak se dělá tanečník. Jedná se o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, jehož dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol.

21.09.2022

Dekkadancers se vrací k tradici komponovaných večerů. V premiéře uvedou Double Shot

První letošní novinkou tanečního souboru DEKKADANCERS bude Double Shot, večer složený ze dvou choreografií. První polovinu večera obstará Occultatum, které se zaměří na démony, kteří jsou ukryti v každém z nás. Jeho autorem je trojnásobný držitel Thálie za tanec Ondřej Vinklát. Autory druhé choreografie jsou Štěpán Pechar a Viktor Konvalinka.