11.09.2021 11:58

Nová sezóna 2021/2022 v Divadle Ungelt

V nadcházející sezóně 2021/2022 jsme si pro naše diváky připravili celkem 8 premiér – 8 žánrově odlišných novinek, které však spojují velké herecké příležitosti!

13. 9. 2021 začínáme opět hrát na naší kamenné komorní scéně. Zároveň v ten den zakončíme představením Deštivé dny letošní program Letní scény.

Během září se odehrají hned dvě kvůli covidu odložené premiéry. Oba tituly jsme už sice letos uvedli na Letní scéně, ale oficiální premiéry na scéně kamenné je teprve čekají. První bude inscenace Dobrou noc, mami. V hlavních rolích se v režii Víta Vencla představí Taťjana Medvecká a Lucie Štěpánková. Tímto strhujícím psychologickým dramatem, ověnčeným Pulitzerovou cenou, jsme Divadlo Ungelt před 25 lety otevřeli. V režii Ladislava Smočka hrály hlavní role Jana Brejchová a Květa Fialová. Při příležitosti loňských oslav 25. výročí Ungeltu jsme se rozhodli tuto hru nastudovat znovu. Koncem září bude následovat premiéra bláznivé grotesky Slepice na zádech v režii Jaromíra Dulavy, v hlavních rolích s Tatianou Dykovou a Vojtěchem Dykem. Výběr titulu komentuje umělecký šéf Pavel Ondruch: „Táni Dykové jsme po Skleněném stropu chtěli najít další titul přímo na tělo. Dohodli jsme se spolu, že zvláště poté, co konečně zvítězíme nad koronavirem a otevřou se divadla, budeme všichni potřebovat ozdravnou komedii.“

V říjnu se poté na kamenné scéně představí Radek Holub, Jiří Hána a Monika Zoubková ve hře Zpívat jako Gigli – mistrovském díle největšího irského dramatika 20. století Toma Murphyho. Inscenaci uvedeme v režii Marka Němce, který je znám svou láskou k irské současné dramatice, která právě z Murphyho vychází.

Jaké je to být pianistou nejhorší zpěvačky všech dob? To budou moci naši diváci zjistit už koncem listopadu, kdy bude mít premiéru inscenace Krásná vzpomínka v režii Martina Čičváka. „Hra Krásná vzpomínka z roku 2005 má v podtitulu ‚Fantazie na život Florence
Foster Jenkinsové' a často je proto spojována se slavnějším a spektakulárnějším zpracováním života této pěvkyně od Petera Quiltera. Quilterova Je úchvatná! měla světovou premiéru ve stejném roce jako Temperleyho Krásná vzpomínka – 2005. Diváci v osobitém podání Báry Štěpánové uslyší nejslavnější sopránové árie včetně například Mozartovy Královny noci či Gounodovy Ave Maria. Na roli Cosma McMoona jsme získali všestranného Ondřeje Brouska. Nadaný herec a hudebník Báru Štěpánovou nejen živě doprovodí na piano, ale bude i sám zpívat. Unikátní večer, při němž je ‚nejdůležitější hudba, kterou člověk slyší ve své hlavě' zaručuje naprosto nevídaný zážitek…“ přibližuje inscenaci Pavel Ondruch.

V lednu se poté v Ungeltu diváci mohou těšit na zbrusu nový recitál jedné z nejvýznamnějších zpěvaček a hereček u nás Jitky Molavcové, která jím naváže na nejlepší tradici dramatického šansonu. Následovat budou inscenace Cesta k vodopádům v režii Michala Dočekala s Jiřím Langmajerem v hlavní roli a Pstruzi v hlavních rolích s Alenou Mihulovou, Pavlem Liškou a Pavlem Novým. Sezónu na kamenné scéně zakončí inscenace Staří mistři s Františkem Němcem a Milanem Heinem. V případě všech titulů se jedná o české premiéry, u kterých vzniká překlad na naši zakázku.

Kromě klasických představení pro diváky chystáme i několik speciálních večerů. Například 30. 10. 2021 se po představení Trhni si, otče! v našem klubu odehraje posezení s herci, kteří v inscenaci účinkují. Kromě Petra Stacha a Vincenta Navrátila vystoupí i Bára Štěpánová, která celý pohodový večer doprovodí pěvecky.

Na kamenné scéně jsme se také rozhodli pokračovat s filmovým promítáním inscenace 4000 dnů, ve které u nás excelovala paní Hana Maciuchová společně s Petrem Stachem a Ondřejem Novákem. Projekcí chceme vzdát hold této skvělé herečce a dámě a věříme, že komorní prostor kamenné scény vytvoří pro promítání záznamu opět zcela jinou atmosféru, než tomu bylo na scéně letní.

Pevně doufáme, že nová sezóna již proběhne dle plánu. Moc se těšíme na naše diváky, díky jejichž zodpovědnosti můžeme v současné situaci i na kamenné scéně hrát s plnou kapacitou!

https://www.divadloungelt.cz/

Autor článku: Tereza Šafářová, foto převzato z: https://www.facebook.com/DivadloUngelt/