09.09.2019 11:10

Novinky brněnského Divadla Polárka spojuje téma soupeření pravdy a lži

Soupeření pravdy a lži se prolíná dramaturgickým plánem brněnského Divadla Polárka v nadcházející sezoně. Profesionální soubor zaměřený hlavně na děti a mládež chystá pět tematicky volně spojených premiér a dva vánoční tituly. Plán ČTK poskytla vedoucí divadla Natálie Pelcová.

Sezonu otevře režisérka Hana Mikolášková irskou pohádkou Zdeňky Psůtkové O Glashtinovi a slepé dívce. Inscenace o bytostech zrozených z mořských vln a zaslepenosti vlastními sny bude pro diváky od sedmi let.

K Vánocům chystá Polárka dvě produkce. Ze zaniklého Divadla U stolu se na velkou scénu Polárky přesune inscenace režisérky Zoji Mikotové Ježíškova košilka. Básně Jana Zahradníčka v ní spojují lidové legendy o narození Ježíška s příběhy květin, ptáků i lidí.

Na malé scéně vznikne participační představení v režii Juliány Vališkové Jak jsem plul ke královně Severu. Děti i jejich rodiče se budou moci zapojit do hledání královny a zároveň i toho, co si ve skutečnosti přejí k Vánocům a od života.

Pro starší diváky chystá divadlo inscenaci o indiánském náčelníkovi Geronimovi. Umělecký šéf Polárky Jan Cimr připravuje na březen představení Magor dětem... a jejich strašidlům. Bude založené na poezii, kterou dcerám posílal z vězení básník Ivan Martin Jirous.

O loutkové zpracování knížky Daisy Mrázkové Slon a mravenec se postará režisér Radek Beran. Inscenace pro děti od tří let se bude za pěkného počasí hrát i venku. Ústředním motivem pohádky jsou nesnáze, které mohou plynout z kamarádství někoho tak velkého, jako je slon, s někým tak malým, jako je mravenec.

Poslední premiéra sezony 2019/2020 vznikne na základě výzvy pro studenty uměleckých škol. Z konkurence 17 projektů se do dramaturgického plánu Polárky nakonec dostal titul Jsi tu, Netvore? režiséra Marka Davida z brněnské JAMU. Bude to dobrodružný příběh pro děti od sedmi let o chlapci, který se vyrovnává se smrtí matky.

https://divadlopolarka.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, gcm, foto z inscenace Vinnetou

Novinky brněnského Divadla Polárka spojuje téma soupeření pravdy a lži

Inscenace

17.09.2019

Divadelnímu muzikálu Davida Bowieho Lazarus bude předcházet prolog v kině Aero

Již 8. října 2019 budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který předznamená premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v pražském divadle Komedie (Městská divadla pražská). Artovému kinu Aero, které se nachází na pražském Žižkově, se podařilo získat k této příležitosti práva na jedno exkluzivní uvedení filmu Muž, který spadl na Zemi.

16.09.2019

Palác Akropolis zahájí divadelní sezónu třemi zářijovými premiérami

Divadelní sezóna se rozbíhá a podzim v Paláci Akropolis je plný premiér. Odstartuje je v neděli 22. září soubor Ufftenživot s obnovenou premiérou představení KEEP CALM zabývající se životním stylem a všedními situacemi českých mileniálů. Ve středu 25. září následuje skupina Tantehorse s premiérou projektu Emergency Dances I. Svá díla na něm představí choreografky Johana Pocková spolu se Sabinou Bočkovou a Denisou Musilovou, které se zabývají pozicí médií v současnosti a jejich vlivem na společnost.

16.09.2019

Jatka78 slaví páté narozeniny

Jatka78 do letošní sezóny vstupují slavnostně. 5. listopadu 2019 totiž uplyne přesně 5 let od doby, kdy se uskutečnila první Mše za duše a kdy byl spuštěn zkušební provoz nové divadelní scény v Pražské tržnici. Ta postupně ožila pravidelnou divadelní produkcí, která nabízí nejen nový cirkus, ale také současný tanec, činohru a pravidelný dětský program.