16.07.2018 11:45

Novou sezónu zahájí Divadlo Hybernia komediálním muzikálem Doktor Ox

Novinka Divadla Hybernia – komediální muzikál Doktor Ox, který je o tom, co se stane, když se necháte manipulovat a ovládat druhými, a nejednáte sami za sebe. Jak láska, srdce a zdravý rozum dokáže zvítězit nad ovládáním druhými, a Vy začnete žít konečně podle sebe! Velmi aktuální téma ve vtipném duchu.

Muzikál, který spojuje pěvecké a herecké profesionální výkony s aktuální myšlenkou, vtipnými scénami a charismatem mladých aktérů.

O autorovi a režisérovi muzikálu: Český scenárista, dramatik a režisér Zdeněk Zelenka.
Jeho specializací je adaptace světové klasiky (např. Lakomec, Brouk v hlavě, Návštěva staré dámy), což prokázal i na muzikálové scéně, kdy jeho prvním představením byl oceňovaný muzikál Mefisto (předloha Faust, Goethe). Nyní dokončuje jako libretista a režisér druhé dílo v produkci Divadla Hybernia – Doktor Ox. Je scenáristou mnoha úspěšných filmů, například Nesmrtelná teta, Čarovné dědictví, Rebelové, či Hlídač č. 47.

O autorovi hudby: Český hudební skladatel, aranžér, producent a zpěvák známý například účinkováním ve vokálním kvartetu 4TET – Jiří Škorpík.
Více jak dvanáct let působil jako dvorní aranžér Karla Svobody (např. „Drákula“, „Hrabě Monte Christo“, „Golem“). Je autorem filmové hudby k filmům „Hlídač č. 47“, „Kouzla králů“, nebo k seriálu „Ach, ty vraždy“. Jako zpěvák, sborista, aranžér, dirigent, hudební režisér a instrumentalista spolupracoval na mnoha projektech předních umělců, producentů a divadel u nás i v zahraničí.

Obsazení: Na jevišti se sejdou stálice muzikálového prostředí – dokonalý Jiří Korn, zkušený Tomáš Trapl, stále krásná Kateřina Brožová, energická Dita Hořínková, vtipný Jiří Zonyga, ale i známý slovenský herec Andrej Hryc, okouzlující Ernesto Čekan, známý moderátor a zpěvák Vlastimil Korec s mladými talentovanými zpěváky – charismatickým Petrem Ryšavým, talentovaným Peterem Pechou (Cena Thálie), sympatickou Ivankou Korolovou, sladkou Petrou Vraspírovou, usměvavou Annou Slováčkovou a dalšími.

Premiéra muzikálu se uskuteční 4.10.2018 od 19,00 hodin. Již nyní jsou v předprodeji vstupenky i na čtyři „generálky“ před samotnou premiérou.

www.hybernia.eu

Autor článku: Tereza Svobodová, foto: Divadlo Hybernia

Novou sezónu zahájí Divadlo Hybernia komediálním muzikálem Doktor Ox

Inscenace

16.10.2018

Soubor Cirk La Putyka se v nové inscenaci zaměří na poruchu pozornosti s hyperaktivitou ADHD

Soubor Cirk La Putyka uvede 21. října v pražském prostoru Jatka78 nové představení, jehož téma se tentokrát zaměří na lidskou osobnost – na tzv. poruchu pozornosti s hyperaktivitou známou pod anglickou zkratkou ADHD. Ve stejnojmenné inscenaci se v režii Rostislava Nováka ml. představí osm výjimečných novocirkusových umělců z Finska, Venezuely, Kanady, Španělska, Belgie, Holandska a Francie – jeden z nejlepších světových žonglérů, akrobaté na tyči, cyr wheelu, kolečkových bruslích, tanečníci i akrobat visící za vlasy.

16.10.2018

Studenti JAMU nastudovali hru Václava Havla Zítra to spustíme

Ve hře Zítra to spustíme vypráví její autor Václav Havel o událostech noci z 27. na 28. října 1918. Třicet let starý text nyní v režii Ivo Krobota nastudovali studenti absolvujícího ročníku muzikálového herectví a prvních ročníků činoherního a muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU. Inscenace neobvykle obsazená bezmála třemi desítkami účinkujících bude mít premiéru ve čtvrtek 18. října v 19 hodin ve školním Divadle na Orlí.

16.10.2018

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede drama bratří Mrštíků Maryša

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede vrcholné dílo českého vesnického realismu Maryša. V titulní roli klasického dramatu Aloise a Viléma Mrštíkových se představí Anna Fixová, sedláka Lízala ztvární hostující Tomáš Töpfer. Premiérová představení jsou plánována na čtvrtek a pátek.