16.07.2018 11:45

Novou sezónu zahájí Divadlo Hybernia komediálním muzikálem Doktor Ox

Novinka Divadla Hybernia – komediální muzikál Doktor Ox, který je o tom, co se stane, když se necháte manipulovat a ovládat druhými, a nejednáte sami za sebe. Jak láska, srdce a zdravý rozum dokáže zvítězit nad ovládáním druhými, a Vy začnete žít konečně podle sebe! Velmi aktuální téma ve vtipném duchu.

Muzikál, který spojuje pěvecké a herecké profesionální výkony s aktuální myšlenkou, vtipnými scénami a charismatem mladých aktérů.

O autorovi a režisérovi muzikálu: Český scenárista, dramatik a režisér Zdeněk Zelenka.
Jeho specializací je adaptace světové klasiky (např. Lakomec, Brouk v hlavě, Návštěva staré dámy), což prokázal i na muzikálové scéně, kdy jeho prvním představením byl oceňovaný muzikál Mefisto (předloha Faust, Goethe). Nyní dokončuje jako libretista a režisér druhé dílo v produkci Divadla Hybernia – Doktor Ox. Je scenáristou mnoha úspěšných filmů, například Nesmrtelná teta, Čarovné dědictví, Rebelové, či Hlídač č. 47.

O autorovi hudby: Český hudební skladatel, aranžér, producent a zpěvák známý například účinkováním ve vokálním kvartetu 4TET – Jiří Škorpík.
Více jak dvanáct let působil jako dvorní aranžér Karla Svobody (např. „Drákula“, „Hrabě Monte Christo“, „Golem“). Je autorem filmové hudby k filmům „Hlídač č. 47“, „Kouzla králů“, nebo k seriálu „Ach, ty vraždy“. Jako zpěvák, sborista, aranžér, dirigent, hudební režisér a instrumentalista spolupracoval na mnoha projektech předních umělců, producentů a divadel u nás i v zahraničí.

Obsazení: Na jevišti se sejdou stálice muzikálového prostředí – dokonalý Jiří Korn, zkušený Tomáš Trapl, stále krásná Kateřina Brožová, energická Dita Hořínková, vtipný Jiří Zonyga, ale i známý slovenský herec Andrej Hryc, okouzlující Ernesto Čekan, známý moderátor a zpěvák Vlastimil Korec s mladými talentovanými zpěváky – charismatickým Petrem Ryšavým, talentovaným Peterem Pechou (Cena Thálie), sympatickou Ivankou Korolovou, sladkou Petrou Vraspírovou, usměvavou Annou Slováčkovou a dalšími.

Premiéra muzikálu se uskuteční 4.10.2018 od 19,00 hodin. Již nyní jsou v předprodeji vstupenky i na čtyři „generálky“ před samotnou premiérou.

www.hybernia.eu

Autor článku: Tereza Svobodová, foto: Divadlo Hybernia

Novou sezónu zahájí Divadlo Hybernia komediálním muzikálem Doktor Ox

Inscenace

13.12.2018

Zahrada – premiéra k 60. výročí Laterny magiky

Laterna magika uzavírá 60. rok své existence novou premiérou. Příběh Zahrady vychází volně z knihy nestora českého animovaného filmu Jiřího Trnky, především však v ní ožívají vzpomínky tvůrců a interpretů na zahrady jejich vlastního dětství. Vizuálně-taneční inscenace pro celou rodinu využívá velkoplošné projekce, mapping i přenosné projektory, součástí je tanec i tradiční loutkoherectví. Premiéra se uskuteční 20. a 21. prosince 2018 od 20:00 na Nové scéně Národního divadla.

11.12.2018

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uzavře letošní rok premiérou Její pastorkyně

Milostný trojúhelník, nemanželské dítě a svědomí, které tíží spáchání hrozného činu. Tragický příběh vdovy Kostelničky a její schovanky Jenůfy se na jeviště Moravského divadla vrací po třiadvaceti letech, a to v roce, ve kterém si připomínáme devadesát let od úmrtí Leoše Janáčka. Režie inscenace Její pastorkyňa se ujal Václav Málek, autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 14. prosince v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

11.12.2018

Neslyšící herci z JAMU propojí osudy skladatele Leoše Janáčka a básníka Rabíndranátha Thákura

Dva kulturní velikáni a jejich životní osudy se střetnou v nové inscenaci Srdce v prachu, oči planoucí, jejíž česká premiéra se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 19 hodin ve studiu Marta. Tato scéna Divadelní fakulty JAMU tak uvede absolventskou autorskou inscenaci Ateliéru výchovné dramatiky pro Neslyšící v režii odborné asistentky Adély Kratochvílové. Mozaiku ze života a díla hudebního skladatele Leoše Janáčka a indického básníka bengálského původu Rabíndranátha Thákura nastudovalo celkem devět herců.