16.07.2018 11:45

Novou sezónu zahájí Divadlo Hybernia komediálním muzikálem Doktor Ox

Novinka Divadla Hybernia – komediální muzikál Doktor Ox, který je o tom, co se stane, když se necháte manipulovat a ovládat druhými, a nejednáte sami za sebe. Jak láska, srdce a zdravý rozum dokáže zvítězit nad ovládáním druhými, a Vy začnete žít konečně podle sebe! Velmi aktuální téma ve vtipném duchu.

Muzikál, který spojuje pěvecké a herecké profesionální výkony s aktuální myšlenkou, vtipnými scénami a charismatem mladých aktérů.

O autorovi a režisérovi muzikálu: Český scenárista, dramatik a režisér Zdeněk Zelenka.
Jeho specializací je adaptace světové klasiky (např. Lakomec, Brouk v hlavě, Návštěva staré dámy), což prokázal i na muzikálové scéně, kdy jeho prvním představením byl oceňovaný muzikál Mefisto (předloha Faust, Goethe). Nyní dokončuje jako libretista a režisér druhé dílo v produkci Divadla Hybernia – Doktor Ox. Je scenáristou mnoha úspěšných filmů, například Nesmrtelná teta, Čarovné dědictví, Rebelové, či Hlídač č. 47.

O autorovi hudby: Český hudební skladatel, aranžér, producent a zpěvák známý například účinkováním ve vokálním kvartetu 4TET – Jiří Škorpík.
Více jak dvanáct let působil jako dvorní aranžér Karla Svobody (např. „Drákula“, „Hrabě Monte Christo“, „Golem“). Je autorem filmové hudby k filmům „Hlídač č. 47“, „Kouzla králů“, nebo k seriálu „Ach, ty vraždy“. Jako zpěvák, sborista, aranžér, dirigent, hudební režisér a instrumentalista spolupracoval na mnoha projektech předních umělců, producentů a divadel u nás i v zahraničí.

Obsazení: Na jevišti se sejdou stálice muzikálového prostředí – dokonalý Jiří Korn, zkušený Tomáš Trapl, stále krásná Kateřina Brožová, energická Dita Hořínková, vtipný Jiří Zonyga, ale i známý slovenský herec Andrej Hryc, okouzlující Ernesto Čekan, známý moderátor a zpěvák Vlastimil Korec s mladými talentovanými zpěváky – charismatickým Petrem Ryšavým, talentovaným Peterem Pechou (Cena Thálie), sympatickou Ivankou Korolovou, sladkou Petrou Vraspírovou, usměvavou Annou Slováčkovou a dalšími.

Premiéra muzikálu se uskuteční 4.10.2018 od 19,00 hodin. Již nyní jsou v předprodeji vstupenky i na čtyři „generálky“ před samotnou premiérou.

www.hybernia.eu

Autor článku: Tereza Svobodová, foto: Divadlo Hybernia