28.02.2021 09:25

Nový divadelní podcast Ochotníci na vlnách

Ochotnický spolek ŽUMPA z Nučic začal v lednu letošního roku pravidelně publikovat podcast s názvem Ochotníci na vlnách. Jedná se o sérii neformálních rozhovorů a diskusí o ochotnickém divadle. Hosty byli nejprve členové Ochotnického spolku ŽUMPA, ale brzy se dostalo také na zajímavé osobnosti z ostatních divadelních souborů po celé České republice.

Cílem podcastu Ochotníci na vlnách je nabídnout milovníkům ochotnického divadla neformální představení osobností, které stojí za tímto významným českým fenoménem. Hosty budou nejen herci a herečky, ale také režiséři, režisérky, dramaturgové, dramaturgyně, scénáristi či scénáristky. Pořad si drží tradiční podcastový formát. Jde o rozsáhlé rozhovory o délce přibližně jedné hodiny, během které se oba diskutující snaží dostat do hloubky a probrat velké množství témat.

Posluchači se mohou každý měsíc těšit na tři nové epizody, které vycházejí v desetidenních cyklech. Pořadem provází Jakub Pilař, herec, režisér a dramaturg Ochotnického spolku ŽUMPA, který se snaží s hosty vést spíše diskusi o ochotnickém divadle a často přidává i své vlastní postřehy a zkušenosti.

V současné době vyšlo již pět prvních epizod. V nich máte možnost slyšet rozhovor s Janem Čížkem, bývalým členem ansámblu Klicperova divadla Hradec Králové; Jiřím Jahodou, hercem a režisérem pražského Divadla Máj; Luďkem Fuxou, šermířem, hercem a improvizátorem; Jakubem Třešňákem, hercem a genealogem; či Terezou Novákovou, profesionální filmovou scénáristkou a amatérskou režisérkou z pražského Divadla Terno.

V nejbližších epizodách se můžete těšit na principála Kočovného divadla Ad Hoc Jana Duchka, plzeňského divadelníka Roberta Kuneshe, členy berounského ochotnického divadla Herci 1. generace, principála Ochotnického spolku ŽUMPA Martina Kozáka nebo na povídání s redaktory portálu o amatérském divadle Divadelnik.cz.

Podcast Ochotníci na vlnách je dostupný na tradičních podcastových platformách jako je AnchorSpotify nebo Apple Podcasts. Naleznete ho však také na YouTube kanálu Ochotnického spolku ŽUMPA. Neváhejte sledovat náš Facebook www.facebook.com/divadlozumpa nebo naše webovky www.divadlozumpa.cz, dejte odběr na YouTube nebo v podcastových platformách, a pak se jistě nestane, že Vám uteče nejnovější díl podcastu Ochotníci na vlnách.

Děkujeme za Váš zájem a určitě si poslech tohoto nového pořadu užijete.

Převzato z: http://www.amaterskascena.cz/

Nový divadelní podcast Ochotníci na vlnách

Amatérské divadlo

20.04.2021

Akademie MenART nabízí talentovaným dětem roční spolupráci s předními umělci

Kateřina Kněžíková, Radka Fišarová, Ivo Kahánek, Petr Váša, Lela Geislerová a řada další umělců se zapojila do programu Stipendijní Akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenART, jejímž cílem je […]

14.04.2021

Zničí koronavirus generaci mladých talentů? To nedopustíme – říkají mentoři a učitelé těch nejnadanějších

Co Čech to muzikant! Bude toto úsloví platit i poté, co pandemie koronaviru přestane ničit kulturní život v České republice? Experti na umělecké vzdělávání dětí doufají, že ano. Rok v životě mladého začínajícího umělce však znamená celé století, co se učení správným technikám, postojům a návykům týče. Rok „ladem“ je z hlediska vývoje zásadní především u dětí mezi 7. a 10. rokem věku. Ne vše lze „opravit“ později – říkají odborníci.

14.04.2021

Zapojte se do výzkumu dopadu pandemie na amatérské divadlo

České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. Proto se NIPOS-ARTAMA, jejímž hlavním posláním je podpora rozvoje neprofesionální kultury, rozhodla zmapovat současný stav amatérského divadla a škody, které mu byly způsobeny pandemií.