28.08.2007 00:00

Obliba Moravského divadla Olomouc roste, zvedla se mu návštěvnost

Olomouc 28. srpna (ČTK) - Obliba olomouckého Moravského divadla roste. V uplynulé sezoně jeho představení v krajském městě navštívilo přes 74.500 diváků, což je o zhruba 4100 více než v předchozí. Uplynulá sezona přitom byla kvůli rekonstrukci kulturního stánku o jeden měsíc kratší než dřívější. Lepší návštěvnost si představitelé divadla vysvětlují mimo jiné dramaturgickým plánem, který divákům zřejmě vyhovoval.

Vedoucí obchodního oddělení divadla Jan Žůrek dnes novinářům řekl, že divadlo v uplynulé sezoně na své domovské scéně odehrálo 233 představení, což je asi o 20 méně než v předchozí. Každé z nich navštívilo v průměru 73 procent diváků. Největší zájem měli podle Žůrka o představení opery a o muzikály.

"Nárůst počtu diváků si vysvětlujeme nejspíše tím, že se nám podařilo šťastně vybrat dramaturgický plán. Opera slavila úspěchy i titulem Attila, u něhož jsem předem netušili, jak dopadne. Zároveň jsme se v uplynulých měsících více zaměřili na komunikaci s diváky a na propagaci," uvedl vedoucí obchodního oddělení divadla.

Současně s počet diváků divadlu vzrostly v uplynulé sezoně tržby. Zvýšily se podle Žůrka o zhruba 200.000 korun na 7,4 milionu korun. Vlastní činností si divadlo dokáže vydělat zhruba deset procent celkových nákladů. Od olomoucké radnice, která je zřizovatelem divadla, kulturní stánek dostává na provoz asi 80 milionů korun ročně.

Novou sezonu Moravské divadlo zahájí v neděli slavnostním udílením cen, které převezmou jeho umělci a další zaměstnanci. V nacházejících deseti měsících příznivcům činohry, baletu, opery a operety nabídne celkem 14 premiér.

Vladimír Onderka snm

Autor článku: ČTK