23.02.2022 11:11

Ochotnický spolek Tyl vstoupí do jarní sezony reprízou komedie Penzion pro osamělé dámy

Kutnohorští ochotníci vstoupí do jarní sezony reprízou divadelní komedie s detektivní zápletkou Penzion pro osamělé dámy. Kromě toho se návštěvníci Městského Tylova divadla v březnu mohou těšit na odloženou premiéru pohádky O Jáchymovi a nebeské bráně a na divadelní prkna malé scény se vrátí komedie Pan Halpern a pan Johnson. ČTK o tom informoval Martin Betuštiak z Ochotnického spolku Tyl.

První představení je plánováno na 5. března. Penzion pro osamělé dámy je upravenou hrou Jany Pacnerové Rocker a dvě staré dámy. Děj se odehrává v luxusním domově důchodců, kde stárnou pod dohledem starostlivé pečovatelky dvě dámy. Do jejich hašteření vpadne mladík, který má za úkol vyčistit podlahy, a mezi aktéry vznikne pouto.

O dva týdny později, 19. března, ochotníci uvedou pohádku O Jáchymovi a nebeské bráně. Vypráví o Jáchymovi, který se vydá hledat kouzelné modré kytičky, aby pomohl nemocné babičce.

Na 26. března je plánována repríza anglické komedie Lionela Goldsteina Pan Halpern a pan Johnson o nečekaném setkání dvou mužů nad hrobem zesnulé Florence, která byla životní družkou pana Halperna a zároveň osudovou láskou pana Johnsona. Johnson se nic netušícímu Halpernovi představí jako dlouholetý přítel jeho ženy. V jiskrném dialogu oba odhalují svá tajemství a od prvotního hněvu a nenávisti postupně docházejí ke vzájemnému souznění.

Historie Ochotnického spolku Tyl sahá do roku 1843. Zaměřuje se hlavně na dospělého diváka, ale nezapomíná ani na nejmenší uváděním pohádkových představení. Jeho domovskou scénou je Tylovo divadlo, herci však vystupují i na zájezdech a divadelních přehlídkách.

https://www.ochotnickyspolektyl.cz/

Autor článku: ČTK: khj, kš