22.03.2012 11:13

Olomoucká Tramtarie uvede pohádkou s mikulášskou tematikou

Druhou pohádkovou premiéru letošní sezony, Zapeklitou pohádku, uvede v neděli olomoucké Divadlo Tramtarie. Na rozdíl od předchozích titulů jde o loutkovou pohádku, divadlo využije marionety, maňásky, hračky i staré věci, které už dosloužily. Režie se ujal Jiří Jelínek, sdělila dnes ČTK ředitelka divadla Petra Němečková.    

Pohádka nabídne příběh čertice Berty, která chodí prvním rokem na koledu s andělem a Mikulášem. Aby se jí Zuzanka ze 13. patra nebála, pošle ji Mikuláš na chvilku do komory. Pak ale na čertici zapomenou a z panelového domu odejdou. "Čertice Berta je tak uvězněná v bytě, ve světě lidí, který vůbec nezná, a po přečkané osamělé noci si po odchodu rodičů do práce a Zuzanky do školy vyráží hledat kamaráda. Při tomto hledání objevuje vše, co lidé v bytě mají a k čemu jim může taková spousta věcí sloužit," uvedla Němečková.    
Podle ní se tentokrát herci stávají především loutkovodiči. Jana Posníková, Petra Konvičková a Alois Pešek představují dvě desítky postav jako uzenou rybu, skupinku panenek Barbie, toustovač a vesmírnou raketu.    

Po Pohádce o Héraklovi je Zapeklitá pohádka druhou pohádkou z dílny divadla v této sezoně. Je určena pro děti od tří let, pobavit by se podle inscenátorů měli i rodiče. Kvůli očekávanému velkému zájmu diváků se uskuteční ve stejný den premiéra i druhá premiéra ve 14:00 a 16:00.    
Pohádky tvoří významnou dramaturgickou linii souboru. První autorská Čertovská pohádka vznikla před sedmi lety a je dosud uváděna. Tramtarie každou sezonu uvede dva nové premiérové pohádkové tituly.

Divadlo Tramtarie:Divadlo Tramtarie: Zapeklitá pohádka

Autor článku: ČTK: srd, snm, foto: Divadlo Tramtarie

Olomoucká Tramtarie uvede pohádkou s mikulášskou tematikou