18.01.2006 00:00

Olomoucký den: Plánovaná oprava olomouckého divadla je ohrožena

OLOMOUC 18. ledna (ČTK) - Plánovaná oprava provozní budovy olomouckého Moravského divadla je ohrožena. Pokud radnice nezíská do konce února příslib ministerstva kultury, že bude s opravami souhlasit, město nebude moci akci zahájit letos, ale až příští rok. Posunutí termínu by podle vedení divadla značně zkomplikovalo jeho fungování a mělo by dopad i na diváky. Informuje o tom regionální deník Olomoucký den.

S budováním nového technického zázemí včetně zkušeben, krejčoven či skladů začala radnice loni. Dokončení je plánováno na letošní květen. Podle plánů vedení města měla být letos zahájena i oprava provozní budovy.

"Čekáme na vyjádření a souhlas ministerstva kultury. Chtěli bychom využít prázdninového období. V případě, že nebudeme mít příslib do konce února, zahájíme práce až příští rok na jaře. V zimě bychom pak akci dokončili," řekl deníku náměstek primátora Miroslav Petřík.

Posun rekonstrukce by podle ředitele divadla Václava Kožušníka měl dopad i na diváky. "Všechno včetně změn v programu směřujeme k letošnímu pokračování prací. S ohledem na provoz by odklad oprav znamenal velmi složité, nepříjemné a drahé řešení," uvedl Kožušník.

Vedení divadla například plánovalo přesunout své kanceláře do Salmova paláce, ze kterého se vystěhovali koncem roku úředníci města. "Ten už zřejmě příští rok nebude k dispozici. Naše provozní budova je navíc v havarijním stavu. Od roku 1927 neprodělala žádnou opravu," podotkl ředitel.

Náklady na obě stavby dosahují zhruba 240 milionů korun. Dosud získala radnice od státu na rekonstrukci 60 milionů, zbytek hradí z vlastních zdrojů.

orv snm

Autor článku: ČTK