14.11.2001 00:00

On-line den v premiéře: Scena.cz v Divadle v Dlouhé

Best of Dlouhá aneb Divadelní oslavy pěti Dlouhých let se uskuteční v pátek 16. listopadu v Divadle v Dlouhé u příležitosti pětiletého působení stávajícího souboru. Celý tento den bude náš server mapovat prostřednictvím textového a obrazového zpravodajství. Scena.cz bude poprvé zprostředkovávat aktuální dění z Divadla v Dlouhé.
„Celý projekt jsme nazvali On-line den s... českým divadlem,“ uvedl Josef Meszáros, šéfredaktor. Proč zrovna s Divadlem v Dlouhé? „Nechce se mi tomu věřit, byť náš server spolupracuje se všemi českými divadly, přesto máme s Dlouhou nejpříbuznější krevní skupinu. Zkuste si přijít na jakékoli představení a zjistíte, že diváci pomalu nechtějí odejít domů. To, že v hledišti sedí mladí lidé, je naprostou samozřejmostí. Proto Dlouhá a Scena.cz.“

Po celých dvacet čtyři hodin se budeme snažit přiblížit nejen aktuální dění v divadle, představit co je za oponou, nejen scéna, ale i kostymérky, garderobiérky, osvětlovači, technici, herci, účetní. Jak napsal náš programátor: „Pro paruku do garderóby, pro kostým do rekvizitárny. Cestou se kouknout na oblíbené fermanové nástěnky s fosforeskujícími špendlíky.“ Takový bude On-line den s Divadlem v Dlouhé.

Z rámcového programu vybíráme: Podíváme se do divadla krátce po půlnoci za místními duchy. Snad nepotkáme Mrtvého krále Verence ze Soudných sester. Kdo přijde první do divadla? Uzavíráme sázku. Kolem desáté se podíváme do přípravny kostýmů. Postupně projdeme celým zákulisím.

Nejvíce se můžeme těšit na 17.00 hodinu, kdy do on-line studia k moderovanému rozhovoru usedne Klára Sedláčková. Další zprávy budou z korepetic představení Best of. Krátce po půl sedmé přivítáme první hosty. Po skončení hlavního programu se můžeme těšit na on-line rozhovor, nazvaný Se skleničkou u Internetu. Na Vaše otázky budou postupně odpovídat jednotlivé postavy z inscenací v Dlouhé. Kdy bude závěr? Dokud půjde Internet, nerozehřejí se nám klávesnice a digitální fotoaparát. Tak tedy 16. listopadu Scena.cz v Divadle v Dlouhé a na Internetu.

redakce@scena.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti