21.02.2021 10:16

Opera studio Praha nabízí setkání na koncertě ve virtuálním světě

Opera studio Praha v reakci na protiepidemická opatření a omezení v oblasti živé kultury nabízí setkání na koncertě ve virtuálním světě. Nový koncept divadla ve spojení s moderními technologiemi vznikl ve spolupráci s platformou Confer-o-matic. Jeho tvůrci vyvinuli 3D divadlo DramMatic, které přináší živé umění, setkání s přáteli, charakteristickou atmosféru divadla nebo koncertní síně i kontakt s ostatními diváky. Zahajovací koncert se uskuteční 21. března. ČTK o tom za Opera studio Praha informovala Anita Jirovská.

Čestným hostem zahajovacího koncertu bude houslový vitruós Pavel Šporcl. Sólisty Opera studio Praha doprovodí Orchestr Komorní filharmonie Pardubice a večerem bude provázet Václav Žmolík. Zazní skladby Antonína Dvořáka, Jacquese Offenbacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Ambroise Thomase, Felixe Mendelssohna Bartholdyho a Ludwiga van Beethovena.

„Náš program, který vzniká za spolupráce Opera studio Praha a Confer-o-maticu, na rozdíl od klasického streamování koncertů přivádí možnost setkání na koncertě ve virtuálním světě, možnost popovídat si, objednat si společně jídlo či víno až do domu," sdělila Jirovská.

Platforma podle tvůrců zprostředkuje kulturní zážitek v jeho co nejautentičtější podobě. Umožní domluvit se s přáteli na virtuálním setkání v parku či před divadlem a na základě koupené vstupenky vejít společně do světa 3D. Každý si může vybrat postavu podle svých představ oblečenou do gala. Jejím prostřednictvím, stejně jako v počítačové hře, vstoupí zájemce o světa, kde se objeví virtuální prostor divadla, jeho hlediště a jeviště. V sále se nacházejí další diváci a stejně jako v divadle si ještě před začátkem představení mohou návštěvníci popovídat.

Koncert se koná živě, bez záznamu. Kulturní zážitek lze spojit se zážitkem gurmánským, protože je možné si z vybrané restaurace objednat skutečné jídlo. Bližší informace se nacházejí na stránkách: https://www.operastudio.cz/

Autor článku: ČTK: jir, jw