19.06.2020 13:11

Opera v Šárce se letos kvůli koronaviru konat nebude

Akce Opera v Šárce, která divákům zdarma nabízí operní představení pod širým nebem v pražské přírodní rezervaci, se letos konat nebude. Důvodem je koronavirová pandemie, kvůli níž včas nezačaly přípravy kulturní události. Další představení se pravděpodobně odehraje 4. září 2021. Dnes to uvedl mluvčí městské části Praha 6, která akci spolupořádá, Ondřej Šrámek.

„V době, kdy měly probíhat klíčové přípravy na představení, nebylo jisté, zda vůbec bude možné představení uskutečnit a veškeré plány na jeho realizaci byly nejisté," uvedl Šrámek.

Letos se měla stejně jako loni hrát opera Wolfganga Amadea Mozarta Don Giovanni v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého. Jaký titul divákům nabídne další ročník, který se bude konat v roce 2021, zatím není jasné. Konkrétní titul vyvstane z jednání se zástupci Národního divadla, jehož hudebníci a tanečníci v opeře účinkují. „Pro rok 2021 se nejspíš vrátíme k důstojnému titulu z domácí provenience," naznačil místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN).

Podle Šrámka městské části finanční škody zrušením akce nevznikly. „Koronavir řádil už od března, takže se s přípravami pořádně ani nezačalo. Nekupovali jsme žádnou inzerci, netiskli žádné letáky, nic," řekl ČTK. Dodal, že akce je pro diváky zdarma, náklady na její uspořádání hradí městská část za podpory magistrátu hlavního města.

http://operavsarce.cz/

Autor článku: ČTK: mlg, mal

Opera v Šárce se letos kvůli koronaviru konat nebude

Inscenace

09.07.2020

Divadlo Archa uvede v červenci premiéru dokumentární inscenace Dům bez spánku

Divadlo Archa uvede 14. a 15. července premiéry dokumentární inscenace Dům bez spánku, jejíž přípravu přerušila koronavirová krize. Mladý divadelní kolektiv Nesladim, který tvoří skupina nezávislých umělců z Prahy a Paříže, věnuje ve své autorské inscenaci pozornost spánkovým poruchám, kterými podle posledních výzkumů trpí až třetina naší společnosti.

07.07.2020

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice bude uvedena inscenace o dětské aktivistce Gretě Thunbergové

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice dnes Divadlo Letí uvede premiéru představení o dětské aktivistce Gretě Thunbergové. Podle tvůrců se hra s názvem Greta bude věnovat nejen Thunbergové, ale i otázkám, které švédská školačka a její mnozí následovníci řeší a které ji vynesly až nominaci na Nobelovu cenu míru.

01.07.2020

Divadlo Mana připravuje komedii italského dramatika Enrica Luttmana 5 za 1

Českou premiéru komedie 5 za 1 italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovicích. Zábavná hra o ženské síle a přátelství, v níž nechybí osvobozující humor, brilantní dialogy i detektivní zápletka, má v nastudování zkušeného režiséra Ondřeje Zajíce premiéru 15. září. Pětici žen různých generací, které společně řeší trable s muži i samy se sebou, ztvární Dana Černá, Stanislava Jachnická, Denisa Pfauserová, Tereza Vítů a Dana Sedláková.