11.10.2020 14:37

Organizátoři zrušili Krakonošův divadelní podzim

Ochotnický festival Krakonošův divadelní podzim v divadle ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku nebude. Devítidenní národní přehlídka vesnických divadelních souborů měla začít dnes večer. S ohledem na nová vládní protikoronavirová opatření by se ale mohla konat jen do neděle, program byl přitom plánovaný i na celý příští týden. O zrušení festivalu dnes ČTK informovala za organizátory Jana Fričová.

Krakonošův divadelní podzim se měl ve Vysokém konat pojednapadesáté. Ještě před několika dny organizátoři věřili, že jsou všechna opatření schopní splnit, ve čtvrtek ale vláda rozhodla o uzavření divadel od pondělí na 14 dnů.

„Letošní Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim se tedy bohužel ruší. Doufejme, že se všichni ve zdraví sejdeme nejpozději na Krakonošově divadelním podzimu 2021," řekla ředitelka festivalu Svatava Hejralová.

Přehlídka je určená pro soubory z obcí s maximálně 5000 obyvateli a nejlepší představení si vyslouží nominaci na Jiráskův Hronov. Pořadatelé původně počítali s tím, že omezí jen doprovodný program.

http://www.kdpvysoke.cz/

Autor článku: ČTK: knt, abz

Organizátoři zrušili Krakonošův divadelní podzim

Amatérské divadlo

14.04.2021

Zničí koronavirus generaci mladých talentů? To nedopustíme – říkají mentoři a učitelé těch nejnadanějších

Co Čech to muzikant! Bude toto úsloví platit i poté, co pandemie koronaviru přestane ničit kulturní život v České republice? Experti na umělecké vzdělávání dětí doufají, že ano. Rok v životě mladého začínajícího umělce však znamená celé století, co se učení správným technikám, postojům a návykům týče. Rok „ladem“ je z hlediska vývoje zásadní především u dětí mezi 7. a 10. rokem věku. Ne vše lze „opravit“ později – říkají odborníci.

14.04.2021

Zapojte se do výzkumu dopadu pandemie na amatérské divadlo

České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. Proto se NIPOS-ARTAMA, jejímž hlavním posláním je podpora rozvoje neprofesionální kultury, rozhodla zmapovat současný stav amatérského divadla a škody, které mu byly způsobeny pandemií.

13.04.2021

Online z Východočeského divadla se Zdeňkem Rumpíkem a Studiem LAIK

Další díl online diskusního pořadu Dveře dokořán, který ze své nejmenší scény Poedium v klubu pravidelně vysílá Východočeské divadla Pardubice, bude ve čtvrtek 15. dubna od 18 hodin hostit herce a principála Mladého divadelního studia LAIK Zdeňka Rumpíka, dramaturgyni souboru Kristýnu Pleškovou a několik členů ansámblu – Barboru Halákovou, Jiřího Kovárníka, Davida Novotného, sestry Annu a Emu Počepické, Tomáše Pekárka a Davida Piskače. Zábavnou neformální talk show, kterou mohou diváci živě nebo ze záznamu sledovat na facebookovém profilu divadla, bude opět moderovat dramaturgyně Jana Uherová.