11.10.2020 14:37

Organizátoři zrušili Krakonošův divadelní podzim

Ochotnický festival Krakonošův divadelní podzim v divadle ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku nebude. Devítidenní národní přehlídka vesnických divadelních souborů měla začít dnes večer. S ohledem na nová vládní protikoronavirová opatření by se ale mohla konat jen do neděle, program byl přitom plánovaný i na celý příští týden. O zrušení festivalu dnes ČTK informovala za organizátory Jana Fričová.

Krakonošův divadelní podzim se měl ve Vysokém konat pojednapadesáté. Ještě před několika dny organizátoři věřili, že jsou všechna opatření schopní splnit, ve čtvrtek ale vláda rozhodla o uzavření divadel od pondělí na 14 dnů.

„Letošní Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim se tedy bohužel ruší. Doufejme, že se všichni ve zdraví sejdeme nejpozději na Krakonošově divadelním podzimu 2021," řekla ředitelka festivalu Svatava Hejralová.

Přehlídka je určená pro soubory z obcí s maximálně 5000 obyvateli a nejlepší představení si vyslouží nominaci na Jiráskův Hronov. Pořadatelé původně počítali s tím, že omezí jen doprovodný program.

http://www.kdpvysoke.cz/

Autor článku: ČTK: knt, abz