25.09.2014 10:24

Osmý ročník divadelního festivalu Na cestě

Již po osmé podzim v Opavě obarví studentská divadelní scéna. V rámci festivalu Na cestě, který proběhne 20. – 23. 10. 2014, se tentokrát můžeme těšit na program s tématem přímo nadějeplným: „od ztrát k nálezům“. Organizační tým tvoří především osm studentek oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo. Pro širokou veřejnost je připravena nabídka autorských her i profesionálních divadelních představení. Festival je koncipován multižánrově. Na své si přijdou milovníci hudby, filmu a literatury všech věkových kategorií a stylů. Pro zájemce je navíc přichystán dvoudenní dopolední workshop fyzického divadla s Petrem Vášou.

Od ostatních akcí podobného typu se přehlídka divadelního umění liší rozborovými semináři s uznávanými osobnostmi a pedagogy. Ty budou tečkou za každým dnem festivalu.

Snaha seznámit veřejnost se studentskou tvůrčí práci jde ruku v ruce i se zapojením oblíbených opavských prostor. Zachovala se tradiční spolupráce s Opavskou kulturní organizací, která v rámci festivalu představí tři divadelní projekty „Malé inventury“.

www.festivalnaceste.cz

Autor článku: Alžběta Johanka Novotná

Osmý ročník divadelního festivalu Na cestě