29.08.2008 00:00

Osmý ročník festivalu Štrůdl

Mníšek pod Brdy přivítá 6. září účinkující i diváky nesoutěžní přehlídky amatérského a studentského divadla. Festival s názvem Štrůdl se letos uskuteční již po osmé. Tato akce pořádaná občanským sdružením Rorejs nemá jiné ambice než pobavit diváky všech věkových kategorií a přispět svým dílem do mníšeckého kulturního života.

 

Soubor Loutky bez hranic odstartuje divadelní část přehlídky v sobotu dopoledne na farní zahradě dětským představením Poklad baby Mračenice. Tamtéž bude před začátkem dětského představení pro naše nejmenší připravena výtvarná dílna.

Stejně tak, jako se pečený štrůdl skládá z rozličných ingrediencí, i mníšecký Štrůdl nabídne rozličné přísady, které snad přispějí k namíchání té správné atmosféry a pohody.

V odpoledních a večerních hodinách budou moci diváci zhlédnout např. vystoupení hradeckého divadla Tichý jelen, s loutkovým představením Richard III., představení Anny Duchaňové pro děti i dospělé: Příběh dědka Všudefouse  a nebo revival představení autorského čtení Jaroslava Rudiše.

 

Opravdovou hrozinkou  festivalového závinu však bude činoherně-komická inscenace Andromache souboru Geisslers Hofcomoedianten. Tento soubor z východočeského Kuksu specializující se na znovuuvádění a oživování zapomenutých barokních textů předvede svébytnou úpravu Bioniho operu Andromache z roku 1730 jejíž děj se odehrává v mýtických dobách po dobytí Tróje. Představení se uskuteční v půvabných kulisách nádvoří mníšeckého zámku.

 

Program bude tradičně zakončen večerním koncertem. Tentokráte do sálku divadélka K přitančí řízná klezmerová skupina Klec.

 

 

Festival je tak jako každý rok pořádán za podpory města Mníšek pod Brdy.

Změny programu vyhrazeny. Aktuální program a další informace budou vždy k nalezení na http://www.rorejs.mnisek.cz/

 

Zdroj: Filip.Hajek@mafra.cz

 

 

Autor článku: redakce