30.04.2015 06:58

Ostrovská ZUŠ se chystá na mezinárodní divadelní festival

Základní umělecká škola v Ostrově zahájí příští týden desátý ročník mezinárodního divadelního festivalu pro děti a mládež. Na festivalu s názvem Soukání bude zhruba 170 účastníků z několika evropských zemí, kteří odehrají představení pro veřejnost a zapojí se do workshopů. Ojedinělá akce potrvá od 6. do 9. května a zakončena bude happeningem s ohňostrojem. ČTK to dnes řekla ředitelka Základní umělecké školy Irena Konývková.

"Je to festival, kde se hrají představení, ale nejen to. Probíhají tady různé semináře - rozborový seminář pro lektory, ale i semináře pro mladé herce, zaměřené právě na dovednosti, které mohou využít v divadle. Bude tady cirkusový seminář, zpěv, pohybové divadlo, improvizace pro herce a tanec," uvedla Konývková.
Představení si pro diváky připravili mladí lidé mezi 12 a 16 lety. Kromě domácích souborů se představí divadelníci ze Slovenska, Velké Británie, Francie nebo Itálie. "Návštěvníci se mohou zúčastnit také sobotního průvodu s ukázkami jednotlivých seminářů. Na večerní hodiny každoročně připravujeme světelný happening, který je zakončený ohňostrojem," doplnila ředitelka.

Festival má formu bienále a letos už slaví dvacet let své existence. "Název festivalu vznikl podle představení O soukání, o pavoučkovi, který k sobě soukal své přátele. To bylo u zrodu nultého ročníku, kdy se tady v Ostrově sešel náš soubor Hop Hop s italským souborem z Brixenu. Začalo to tak jako malá akce dvou souborů. Letos už čekáme 170 účastníků," uzavřela Konývková.

Autor článku: ČTK: stu, hj

Ostrovská ZUŠ se chystá na mezinárodní divadelní festival