30.08.2002 00:00
Ostrovy neklidu… II
Festival uprostřed města. Pardubice 17.- 22. září 2002.
Aktuální program a další informace najdete na www.divadlo.cz/ostrovy Kontakt: 0603/814441, 0604/185647
Úterý 17.9.
17 hod Sýpka
Vernisáž
Světelná instalace - ZUŠ Polabiny
Lenka Dobešová (Pce) - "Čtverce"
Slávek Jebavý (Pce) - Kresby
Hana Voříšková (Choceň) - Instalace v prostoru
Tomáš Ronovský (Brno) - Objekt
Anna Dorušková (Brno) - Objekty
Milan Kincl (Brno) - Fotografie
Ondřej Doležal (Brno) - Objekty
Jennifer De Felice (USA) - Objekty
Julie Fox (Canada) - "Čekárna" / instalace
AUVID (Praha) - Zvukově světelná instalace
18 hod Sýpka
Agnes Kutas (Maďarsko) - Housle a zpěv
Michael Delia (USA) - Hudba
+ Ryuzo Fukuhara (Japonsko) - Tanec butó
19 hod Sýpka
Jednotka/Unit - Interaktivní bar netušených možností.
20 hod Příhrádek
Divadlo Antena (CZ+DK) - "Zahrada" / fyzické divadlo s hudbou a projekcí
Středa 18.9.
17 hod Česká galerie
Pavel Šmíd - "Chilský psi"/ fotografie
Podvečer divadla DNO+ hosté - "Opravdoví lidé" / lidská instalace
Hana Voříšková - "Sestup do sopky" / loutkový horror podkreslený dojemnou hudbou
GoGo a ChruChru (Svitavy) - Rakvičkárna
20.30 hod Divadlo 29
Kampec Dolores (Maďarsko) - Koncert folklórně alternativní skupiny
22 hod Příhrádek
bratři Sukovi - projekce č. 1: Experimentalni film 30. let a západní avantgarda
Čtvrtek 19.9.
16 hod Otevřený klub
Žongléři - Žonglérská dílna pro malé i velké
16 hod zahrada
ZUŠ Polabiny Pce - taneční obor - "Duha" / drobná taneční choreografie
17 hod Ot. klub - kavárna
Mango a banány (Pce) - Mladá pardubická jazz-coreová skupina
20 hod Příhrádek
Jan Komárek (CZ) + Sandrine Harris (USA) + Lizzy de Quesne (GB) + Pierre Nadaud (F) + Monika Popovic (Rum) - "Ostrovy neklidu" / tanečně světelný projekt
21 hod Divadlo 29
V.R.M. (Brno) - Václavek / Pařez / Dvořáček - alternativní hudba
23 hod Sýpka
bratři Sukovi - projekce č. 2: Tělo jako nástroj v tvorbě součas. britských umělců
Pátek 20.9.
12-16 hod Tř. Míru - centrum
Petr Nikl, Petr Lorenc ad. (CZ) - "Jízda" / bludní trolejoví rybáři
Jednotka/Unit (Praha) - "Mluviči" / oživlý trolejbus
divadlo DNO (Hradec Králové) - Puliční akce
divadlo Vosto5 (Praha) - "The Aviatics" / létající pouliční clowneurie
17.30 hod Divadlo 29
Divadlo Antena (Cz, Dánsko) - "Popel" / work in progress, fyzické divadlo, tanec
18.30 hod Průvod od D29
divadlo Kvelb (Č. Budějovice) - "Chodníkovej špektákl" / průvod starým městem
19 hod Příhrádek
Vojta Vrtek (České Budějovice) - "Kejklíř Vojta" / kejklířské představení
průběžně - dvorek č.p. 104
Vypalování keramické ryby - Jdna ze zastávek průvodu
20 hod - Pernštýnské nám.
Jednotka/Unit (Praha) - "Život Fanty Zije" / pouliční nonverbální divadlo
21.30 hod - Divadlo 29
E-RAX + Petra Dolleman (D, NL) - Elektronická hudba + projekce
23 hod - Sýpka
Andaluzská kočka - Postdadaistická filmová koláž studentů FAMU.
Sobota 21.9.
15-18 hod - Dvorek č.p. 104
Hanka Voříšková (Choceň) - Písničkový automat / loutkové divadlo pro 1 diváka
15 hod - Příhrádek - sýpka
Nejhodnější medvídci (HK) - "Drak a flaška" / loutkové divadlo s lesními efekty
16 hod - Příhrádek
Divadlo Líšeň (Brno) - "Domovní rekviem" / pouliční černá groteska
17 hod - Sýpka
Audiovizualni jednotka (Brno) - "Obrázky z blázince" / tanec, zpěv a obrázky
18 hod - Divadlo 29
Nejhodnější medvídci (HK) - "Chilliastra" / divadlo s etnickými prvky
19.30 hod - Sýpka
Ant. Novotný + Radomil Uhlíř (Praha) - Netradiční pantomima s recitací a tancem
21 hod - Divadlo 29
Kratochvílovic Honzíci (HK) - Něco veselého k tanci
23 hod - Sýpka
bratři Sukové (Praha) - "Disko"
Neděle 22.9.
16 hod - Divadlo 29
Halka Třešňáková a spol. (Praha) - "Já vím, kdo jsi!" / výstup divadelní dílny
17.30 hod - Divadlo 29
H. Voříšková + H. Vedralová (Choceň, Vysoké Mýto) - "Kde, lásko kdes byla" / lidová poezie v obrazech a písních
20 hod - Divadlo 29
Evan Parker / Greg Goodman / George Cremaschi (USA,GB) - Závěrečný koncert
Autor článku: redakce