07.02.2018 11:15

Otevřená výzva k účasti na divadelní instalaci Kokoška

Do připravované divadelní instalace inspirující se životem a dílem Oskara Kokoschky hledáme herce, performery, tanečníky, zpěváky, hudebníky a výtvarníky.

K účasti na projektu zveme profesionální umělce a studenty uměleckých škol, ale i tvůrčí osobnosti bez předchozích divadelních zkušeností. Hlavní podmínkou účasti na projektu je skutečný zájem o mezioborové setkání zaměřené na výzkum a uměleckou diverzitu. Vybraní uchazeči absolvují úvodní víkendový workshop 24. a 25. 3. 2018 v Praze, na jehož základě se ustanoví tvůrčí skupina, jež bude na projektu dále pracovat. Intenzivní blokové zkoušení vyústí představeními na rozhraní října a listopadu 2018 v Praze.

Za přípravný tým,
Jan Bárta a Apolena Vanišo

Uzávěrka přihlášek je 10. března 2018.

Kontakt: E apolena.vanis@volny.cz  nebo na E janbrta@gmail.com

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz

Příležitosti v ČR

19.03.2019

DiFA JAMU: Mezinárodní konference doktorských studií 2019 – výzva k účasti

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vyhlašuje Call for Proposals pro 9. ročník Mezinárodní konference doktorských studií. Tématem letošní konference je EXPERIENCE AS A RESEARCH METHOD IN PERFORMING ARTS. Konference se uskuteční ve dnech 22. a 23. listopadu 2019. 

19.03.2019

Konference Perspektivy teatrologie 3 – výzva k účasti

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních studií FF MU Brno, Divadelním oddělením Moravského zemského muzea a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 3. Cílem pracovního setkání je představit aktuální podoby výzkumu, výstupy projektů, publikace i témata rozpracovaná či vůbec nezpracovaná. Konference nabízí prostor pro referáty libovolného zaměření: metodologické, teoretické či historiografické, dílčí prezentace i zprávy související s výzkumem divadla, kulturních performancí i umění blízkých.

15.03.2019

Městské divadlo Mladá Boleslav: konkurz (správce budovy a vedoucí dopravy)

Městské divadlo Mladá Boleslav hledá pracovníka na pozici správce budovy a vedoucího dopravy. Náplň práce: odpovídá za technický provoz divadla a správu budovy, zajišťuje údržbu, organizuje provádění oprav, zajišťuje dopravní potřeby divadla – organizuje dopravu nákladními vozy a autobusy…