11.07.2019 10:24

Otevřená výzva pro mladé kritiky: V4@Theatre Critics Residency

V4@Theatre Critics Residency je tvořivá platforma pro divadelní kritiky do 35 let z regionu Střední a Východní Evropy.

V4@Theatre Critics Residency
27. 9. - 3. 10. 2019

Šestidenní tvůrčí rezidence se uskuteční ve dnech 27. 9. - 3. 10. 2019 během Mezinárodního divadelního festivalu Divadelná Nitra, který má letos téma „Podoby svobody“.

Otevřená výzva je určena pro mladé divadelní kritiky do 35 let ze skupiny V4, zemí východního partnerství / západního Balkánu a Ruské federace.

Termín pro podání přihlášek je 31. 7. 2019,
účastníci z ČR je zasílají na e-mail martina.peckova-cerna@idu.cz.

Přihláška ke stažení zde.

Více o podmínkách výzvy se dozvíte zde.

V4@Theatre Critics Residency

Projekt vznikl v roce 2015 z iniciativy Asociace Divadelná Nitra ve spolupráci s partnery ze zúčastněných zemí. V průběhu svého tříletého fungování se s podporou Mezinárodního vyšehradského fondu a Fondu na podporu umění neustále rozrůstá v počtu účastníků, zastoupených zemí i mentorů.

Jeho cílem je rozvoj kritické reflexe divadla, sledování nových tendencí současné tvorby v oblasti scénického umění a zároveň seznámení se s analytickými přístupy, které slouží k reflexi často specifických a experimentálních uměleckých děl.

V rámci rezidenčního pobytu se skupina vybraných divadelních kritiků aktivně účastní na Mezinárodním festivalu Divadelná Nitra. Navštěvuje představení festivalového programu a průběžně je analyzuje v rámci setkání s mentory rezidence. Pobyt účastníků rezidence na festivalu se koná pod vedením uznávaných zahraničních teatrologů a divadelních kritiků.

Autor článku: IDU