29.04.2022 08:08

Pardubické Mladé divadelní studio LAIK pokřtí CD muzikálu Showtime

Mladé divadelní studio LAIK, působící při Východočeském divadle už devátou sezónu, uvedlo před Vánocemi premiéru autorského muzikálu Showtime. Dílko začínajících herců se u mladých diváků setkalo s nadšeným přijetím, proto se vedení divadla rozhodlo vydat doprovodné CD s písněmi z nastudovaného muzikálu, které bude slavnostně pokřtěno při repríze v neděli 1. května v 17 hodin v Městském divadle.

Muzikál Showtime nás zavádí mezi chovance dětského domova, kteří se zcela nečekaně musejí poprat s velkým problémem. Zjistí, že by se jejich domov měl zavřít, protože město již na provoz nemá peníze. Začíná tak boj za jedinou jistotu, kterou děti mají. Rozhodnou se, že se nevzdají a že uspořádají velkou show, na které ukážou, co v nich je a že i znevýhodněné děti něco umí…

Libreto muzikálu je z pera dramaturgyně souboru Kristýny Pleškové. Texty písní napsali členové studia Adéla Hrubešová, Dagmar Nárožná a David Piskač. Hudbu složil dlouholetý spolupracovník Východočeského divadla Radek Škeřík. Režie se ujal vedoucí studia, herec Východočeského divadla Zdeněk Rumpík.

„Vznik CD je pro LAIK výjimečnou událostí, která nás opět posune o pomyslný stupínek výš. Za tuto příležitost jsme velmi vděční a chceme poděkovat především Nadaci Lenky a Romana Šmidberských a samozřejmě i Východočeskému divadlu za to, že nám nahrání CD umožnili a projekt podpořili,“ říká Zdeněk Rumpík.

CD obsahuje všech 15 písní, které v muzikálu zazní. Za přípravou stojí Milena Dobrovolná, která s dětmi písně korepetovala a která je spolu s Radkem Škeříkem podepsaná i pod hudební režií CD. Zvukař VČD Tomáš Černík pak nahrávky upravil a vytvořil finální mix.

„Byla to krásná tvůrčí práce. S Radkem a Tomášem jsme se toho chopili s radostí. Pro spoustu dětí to byla první podobná zkušenost a já jsem ráda, že do toho šly naplno, užily si to a daly do toho všechno. Proto si myslím, že můžeme říct, že to bude skutečně vyšperkované CD. A snad můžeme prozradit, že na CD zazní i věci, které v běžném představení diváci neuslyší, třeba beatbox nebo hra na tubu jednoho z našich členů. Takže určitě stojí za to si CD zakoupit. Už se moc těšíme na reakce posluchačů,“ láká na nové CD Milena Dobrovolná.

www.vcd.cz

Autor článku: Radek Smetana

Pardubické Mladé divadelní studio LAIK pokřtí CD muzikálu Showtime

Amatérské divadlo

20.05.2022

V neděli začíná celostátní festival ZUŠ Open, zapojí se přes 400 základních uměleckých škol

Bohatý a zdarma přístupný program nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení a výstav v podání nejmladších umělců z více než 400 základních uměleckých škol z celé republiky nabídne od neděle 22. května do neděle 29. května festival ZUŠ Open. Po celé republice uměním ožijí parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst, kde žáci ZUŠ představí to nejlepší ze své tvorby.

10.05.2022

Jubilejní 50. ročník festivalu Divadlo v přírodě

Nejstarší divadelní festival ochotnického divadla pod širým nebem se letos představí již po padesáté. Po dvou letech vyčkávání a překládání se letos konečně dočkáme jubilejního ročníku. Festival Divadlo v přírodě se uskuteční v termínu 12. 5. – 26. 6. 2022.

10.05.2022

Divadelní MUNIfest

Divadelní MUNIfest je jednodenní festival Masarykovy univerzity konající se 12. 5. 2022 na nádvoří filozofické fakulty, který představí vystoupení celkem šesti studentských spolků. Účastnit se bude Filosofické divadlo, které má mnohaletou tradici zpřístupňování filozofických témat nefilozofickému publiku skrze autorskou divadelní tvorbu. Dále Divadelní spolek SveTr (Svenska teatern) z Ústavu germanistiky, nordistiky a nederlandistiky FF MU, který dá zažít krásu švédštiny vyslovované na divadelních prknech (samozřejmě s titulky!).