30.01.2002 00:00

Pasažér – premiéra pohybově-výtvarného představení

ctvrtek 31. ledna a patek 1. unora 2002 od 19,30 hodin !pouze 2 predstaveni v Praze!

Tisková zpráva - došlo e-mailem

KDE: v Prostoru pro pohyb - Prostor Preslova - Preslova 9, Praha 5, Smíchov (jiz z dalky uvidite velky bily tunel, kterym muzete odcestovat az na konec sveta)

Vizualni nonverbalni predstaveni souboru Jednotky/Unit, které sdruzuje dnes jiz renomovane mlade umelce /Kristof Kintera, Halka Tresnakova, Petr Lorenc, Zan Loose, Vojta Svejda a dalsi/. Predstaveni puvodne koncipovane vyhradne pro prostor Universal NO D se nyni predstavi na novem miste - v Prostoru ProPohyb v Preslove ulici na Smíchove.

Kazdy den se vydavame na cestu. Nekdy daleko, nekdy jenom do samoobsluhy. Staci jen opustit svuj pokoj a jsme Pasazery. Necestujte vsak bez vlastni identity, prukaz mit nemusite!JEDNOTKA / UNIT varuje divaky pred cestovanim bez platneho prukazu, coz svedci o tom, ze divaci se mohou tesit na aktivni kontakt s celníky a dalšími kolegy - pasažéry.

Nový pohybový projekt o jednom pasažérovi, který možná z nudy, možná z osamění svého bytu vyráží do ciziny hledat pobavení. Představení klade důraz na zpracování detailů každodenní mimiky nás - pasažérů. Jednotka se zabývala studiem pohybu čekajících na letišti a rozvinula gesto všedního detailu do nepředvídatelné pointy.Scénografie zapojuje diváka přímo do děje, proto si prosím vezměte na představení pas. Odlítáte spolu s "Pasažérem". Diváci procházejí kulisami a sami se stávají aktéry, pasažéry, které je třeba odbavit, než mohou vstoupit na loď představení. Z tepla bytu se ocitáme mezi holými zdmi, které zateplí jen sedačky z tramvaje. Kovová jednoduchost a účelovost.

KUDY DO PROSTORU PRESLOVA: (stanice metra ANDEL, odtud 3 minuty pesky po Stefanikove ulici - ve smeru na Arbesovo nam. - u kostela sv.Vaclava zatocit doprava, za Portheimkou projit parkem 80 m primo k Prostoru Preslova)

VSTUPENKY: v miste konani, pred zacatkem predstaveni studenti 40,- Kc, dospely 70,- Kc

PORADATEL a vice informaci:
Kontaktni osoba: Denisa Vaclavova (0602/271197)
sdruzeni CTYRI DNY, Divadelni ustav, Celetna 17, Praha 1,
tel: 24809125, 24809116
e-mail: ctyridny@login.cz
www.ctyridny/preslova

Autor článku: redakce