06.04.2004 00:00

Pašijová hra Jidáši, kam jdeš?

Inscenace hry Jidáši, kam jdeš? se bude odehrávat 9. – 11. 4. vždy v 16:30 v Sovových mlýnech – Museum Kampa. Představení se konají v rámci cyklu dobročinných představení pod širým nebem TRIPTYCH, který pořádá náš divadelní soubor Ateliér PROzy a POesie APROPO. Výtěžek celého cyklu jde na konto POMOZTE DĚTEM. V rámci cyklu jsme již v prosinci loňského roku uvedli Živý Betlém u Týnského chrámu na Starém Městě, kde se na dobročinnost vybralo téměř 3000 Kč.

Tato pašijová hra je autorská, v autorské režii a s autorem, tedy mnou, v roli opovědníka, tedy jakéhosi průvodce dějem a komentátora. V hlavních rolích jsou Eva Režnarová (členka Divadla na Vinohradech), Tereza Šefrnová, Vojta Duřt (absolventi VOŠH) a Jan Gottwald (student VOŠH) Inscenace vzniká za podpory Musea Kampa, které nám poskytuje prostory zdarma a navíc slíbilo našim divákům 50% slevu do musea a Konzervatoře Jaroslava Ježka, která poskytla prostory ke zkoušení.

Pojetí naší pašijové hry v něčem navazuje na tradici těchto her, ale je polidštěnější a především je zde jiný pohled na postavu Jidáše a jeho úlohu. Hra využívá celého prostoru nádvoří Sovových mlýnů a je tedy putovní.

Pro jakékoli další bližší informace mne můžete kdykoli kontaktovat na 604186801 a nebo fjz@seznam.cz

Filip Jan Zvolský (fjz@seznam.cz)                                     

Autor článku: příspěvky veřejnosti