17.05.2018 19:48

Pátou premiérovou inscenací Divadla Lampion v této sezóně bude Drakobijec z Oujezda

Pátou premiérovou inscenací Divadla Lampion v sezóně 2017/18 bude Drakobijec z Oujezda v režii Jakuba Maksymova. Slavnostní premiéra proběhne v sobotu 19.5. 2018 v 17:00 hod.

Za kopci v údolí, za řekou Temží, na pastvě zelené ovce se hemží. Tam stojí zapadlá a docela bezvýznamná vesnička Oujezd. Lidé v ní žijí dobří, prostí a bodří, psi štěkají na zajíce hopkající po stráních, krávy bučí a pomalu přežvykují trávu, zkrátka vůbec nikdo nikam nespěchá. Jenomže co se stane, když v nedalekých horách vyhládne strašlivému drakovi? Jak si s ním poradí vznešený král Augustus Bonifacius Magnificus? A o kom se nakonec budou zpívat hrdinské písně? To všechno se dozvíte v loutkové rytírně inspirované pohádkovým světem J. R. R. Tolkiena.

Představení je vhodné pro děti od 7 let.

Režie: Jakub Maksymov Dramaturgie: Matouš Danzer Texty písní: Matouš Danzer, Jakub Maksymov Scéna a loutky: Tereza Černá Hudba: Ivo Sedláček

www.divadlokladno.cz
www.divadlolampion.cz

Autor článku: Linda Luptáková

Pátou premiérovou inscenací Divadla Lampion v této sezóně bude Drakobijec z Oujezda

Inscenace

14.03.2019

Národní divadlo vzdá inscenací Za krásu poctu divadelníku K. H. Hilarovi

Národní divadlo uvede dnes večer na Nové scéně premiéru inscenace nazvané Za krásu. Režisér a šéf činohry první české scény Daniel Špinar ji pojal jako poctu Karlu Hugovi Hilarovi, jednomu z nejznámějších českých divadelníků spjatému s Divadlem na Vinohradech a později právě s Národním divadlem. Hilarovu energii a vášeň k divadlu v inscenaci ztvárňuje 13 hereček.

14.03.2019

Činohra Národního divadla Brno dokončuje inscenaci věnovanou osudu spisovatele Rudolfa Těsnohlídka

Činoherní soubor Národního divadla Brno dokončuje novou inscenaci věnovanou osudu spisovatele Rudolfa Těsnohlídka. Představení má divákům přiblížit Těsnohlídkovu komplikovanou osobnost a jeho životní peripetie. Název inscenace Mne blesk se dotekl tvůrci převzali z básně, kterou Těsnohlídek napsal před svou smrtí. Hra je součástí cyklu Spílání Brnu, který divákům představuje osobnosti spjaté s městem. Zájemci mohou hru zhlédnout od 22. března v divadle Reduta.

14.03.2019

Ostravské Divadlo Petra Bezruče připravuje premiéru inscenace Heda Gablerová: Teorie dospělosti

Ostravské Divadlo Petra Bezruče připravuje premiéru inscenace Heda Gablerová: Teorie dospělosti. Adaptaci dramatu slavného norského autora Henrika Ibsena pro ostravské divadlo na míru připravila česko-chilská spisovatelka Anna Saavedra. Hlavní roli ztvárnila Magdaléna Tkačíková, režisérkou je Janka Ryšánek Schmiedtová. Premiéra se uskuteční 15. března.