21.01.2005 00:00

Pépinieres – mapXXL, evropská síť residenčních pobytů 2005

Nevládní organizace Pépinieres européennes pour jeunes artistes ve spolupráci s CIANT nabízí pobytová místa v délce od 2 - 9 měsíců ve 24 evropských zemích a Kanadě pro 93 umělců ve věku od 20 do 35 let. Program podporuje více než 100 institucí a zahrnuje většinu uměleckých oblastí s důrazem na mezioborovou spolupráci. U nás je program koordinován CIANT - Mezinárodním centrem pro umění a nové technologie v Praze a dále se jej zúčastňují Palác Akropolis, Divadlo Ponec a Centrum Egona Schieleho (Český Krumlov). Přihlášky zasílejte do 12. března 2005.

 

CIANT - Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie v Praze vyzývá mladé české umělce k účasti v programu Mezinárodních tvůrčích pobytů (mapXXL).

Podrobné informace o programu, výběru a náležitostech přihlášky jsou v češtině přístupné na adrese www.pepinieres.cz

Program Mezinárodních tvůrčích pobytů (mapXXL) pořádá nevládní organizace "Pépinieres européennes pour jeunes artistes"  a nabízí pobytová místa ve 24 evropských zemích a Kanadě pro 93 umělců ve věku od 20 do 35 let. Tento program podporuje více než 100 institucí a zahrnuje většinu uměleckých oblastí s důrazem na mezioborovou spolupráci.

Přihláška se všemi přílohami musí být odeslána nejpozději 12. března 2005 (rozhoduje razítko pošty) na adresu národního koordinátora, pana Pavla Smetany, CIANT, Kubelíkova 27, 130 00 Praha 3.

Formulář Přihlášky si můžete stáhnout na této internetové adrese: http://www.pepinieres.cz/mapXXL_Detailni%20informace.doc anebo vyžádat u národního koordinátora.

Kandidáti mohou žádat o jeden tvůrčí pobyt v délce 2 - 9 měsíců, který se uskuteční v jedné z účastnických zemí programu, mimo tu, kde se umělec narodil nebo kde pracuje. Lze volit ze seznamu (viz "artistic organisations") všech pobytových míst, ve kterých mohou mladí umělci z Evropy v období od května 2005 do února 2008 absolvovat své tvůrčí pobyty. Z tohoto seznamu si můžete stáhnout přesné profily a aktivity všech hostujících organizací.


Pavel Smetana
ředitel Národní kanceláře Pépinieres européennes pour jeunes artistes v České republice
Koordinátor Mezinárodních tvůrčích pobytů (mapXXL)

CIANT - Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie
Kubelíkova 21
130 00 - Praha 3
+420 296 330 965
info@ciant.cz  

 
ZDROJ: CIANT
PŘEVZATO Z: www.proculture.cz

Autor článku: bulletin ProCulture