03.05.2023 15:13

PerformCzech ProVisit Asie: Hong Kong a Macao – výzva pro divadelní a taneční umělce/umělkyně

PerformCzech ProVisits jsou kurátorované mise do zahraničí pro skupiny divadelních a tanečních profesionálů/profesionálek zaměřené na navázání kontaktů a spolupráce v daném teritoriu. Cílem výjezdu v listopadu 2023 je návštěva City Contemporary Dance Festival v rámci něhož proběhne HOTPOT East Asia Dance Platform a festivalu New Vision Arts Festival (Hong Kong), případně dalších akcí v regionu. Ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu připravuje PerformCzech další networkingové aktivity s lokálními organizacemi v HK a Macau (např. Tai Kwun, West Kowloon Cultural District, The Hong Kong Academy for Performing Arts, aj.). Celková délka výjezdu bude cca 10-12 dní.

! Pro cestování do těchto destinací se doporučují očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B a břišnímu tyfu. !

Termín a místo: Hong Kong a Macao, případně další země (jiho)východní Asie; předběžný termín: 9.-20.11.2023
Finanční podpora: až 100.000 CZK (Dopravu, ubytování, stravu, očkování a cestovní pojištění si účastníci/účastnice hradí samostatně z poskytnuté podpory.)
Kdo se hlásí: profesionálové/profesionálky z oblasti tance a fyzického divadla se zájmem o spolupráci s partnery z Hong Kongu a Macaa a případně z dalších zemí regionu (jiho)východní Asie
Limit: až 4 podpoření profesionálové/profesionálky
Uzávěrka: 15. 6. 2023

Weby akcí:
http://www.ccdc.com.hk/en/ccdf/
http://www.ccdc.com.hk/en/productions/ccdf-2023/
https://www.nvaf.gov.hk/about/ (informace na webu jsou z loňského ročníku; aktuality ohledně ročníku 2023 budou zveřejněny během srpna)

Kritéria hodnocení a výběru:
• dosavadní výsledky činnosti jednotlivce/jednotlivkyně nebo zastupující organizace
• odborné předpoklady jednotlivce/jednotlivkyně a jeho/její schopnost předat poznatky ze zahraniční cesty v ČR
• výběrové řízení je určeno pouze pro fyzické osoby starší 18 let v den podání žádosti, které mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR Vybraní/é účastníci/účastnice jsou povinni/y po absolvování festivalu zhodnotit písemně přínos akce pro vlastní uměleckou tvorbu nebo odbornou práci v podobě závěrečné zprávy.

Písemné žádosti včetně příloh jsou přijímány na online formuláři ZDE

Žádosti posuzuje Dramaturgická rada PerformCzech jako poradní orgán IDU.

Kontaktní osoba: Antonín Brinda, antonin.brinda@idu.cz

Autor článku: IDU