19.04.2023 09:27

PerformCzech ProVisit Asie: Japonsko a Jižní Korea

PerformCzech ProVisits jsou kurátorované mise do zahraničí pro skupiny divadelních a tanečních profesionálů/profesionálek zaměřené na navázání kontaktů a spolupráce v daném teritoriu. Cílem výjezdu na přelomu července a srpna 2023 je návštěva festivalu divadla pro děti a mládež ASSITEJ Korea International Summer Festival (Soul, Jižní Korea) a festivalu divadla pro děti a mládež Ricca Ricca Festa (Naha, Japonsko) NEBO loutkového festivalu Iida Puppet Festa (Iida, Japonsko) (dle individuální dohody s vybranými zájemci/zájemkyněmi). V motivačním dopisu, prosím, uveďte o návštěvu kterého ze dvou festivalů v Japonsku máte zájem a proč.

! Pro cestování do těchto destinací se doporučují očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B a břišnímu tyfu. Pro vstup do Japonska je zapotřebí být očkovaný/á proti Covidu-19 minimálně 3 dávkami !

Termín a místo: předběžná data (ASSITEJ Korea + Ricca Ricca Festa): 26.7.-7.8.2023; (ASSITEJ Korea + Iida Puppet Festa): 19.7.-1.8.2023
Finanční podpora: až 96.000 CZK (Dopravu, ubytování, stravu, očkování a cestovní pojištění si účastníci hradí samostatně z poskytnuté podpory. IDU zajišťuje tlumočníka/tlumočnici.)
Kdo se hlásí: profesionálové/profesionálky z oblasti divadla pro děti a mládež a z oblasti loutkového divadla
Limit: až 3 podpoření profesionálové/profesionálky
Uzávěrka: 3. 5. 2023

Weby akcí:

http://assitejkorea.org/index.html
https://riccariccafesta.com/en/home-en/
https://www.en.iida-puppet.com/

Kritéria hodnocení a výběru:

• dosavadní výsledky činnosti jednotlivce/jednotlivkyně nebo zastupující organizace
• odborné předpoklady jednotlivce/jednotlivkyně a jeho/její schopnost předat poznatky ze zahraniční cesty v ČR
• výběrové řízení je určeno pouze pro fyzické osoby starší 18 let v den podání žádosti, které mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR Vybraní/é účastníci/účastnice jsou povinni/y po absolvování festivalu zhodnotit písemně přínos akce pro vlastní uměleckou tvorbu nebo odbornou práci v podobě závěrečné zprávy.

Písemné žádosti včetně příloh jsou přijímány na online formuláři ZDE

Žádosti posuzuje Dramaturgická rada PerformCzech, jako poradní orgán IDU.

Kontaktní osoba: Antonín Brinda, antonin.brinda@idu.cz

Autor článku: IDU