07.02.2022 18:05

Pilsen Busking Fest 2022 – výzva k účasti

Mezinárodní festival Pilsen Busking Fest hledá pro svůj 9. ročník umělce z ČR a ze Slovenska.

Pilsen Busking Fest plánuje na termín 1.–4. 9. 2022 svůj již 9. ročník. V průběhu let si postupně zajistil pozici jednoho z nejnavštěvovanějších festivalů v rámci západočeské metropole Plzně. Pro ročník 2022 se nám povedlo získat zábor i na 2. největší náměstí v ČR – náměstí Republiky, kde proběhne hlavní část programu festivalu. Ten se ale samozřejmě uskuteční i v okolních ulicích a parcích na více než 10 místech.

Kromě zahraničních umělců, o které není v rámci nabídek opravdu nouze, tak festival hledá i kvalitní zástupce z České republiky. Chceme tak ukázat, že nejenom ve světě jsou špičkový umělci, cirkusáci či akrobaté a dát tak větší šanci těm, co to k nám mají nejblíže.

Hledáme zástupce těchto odvětví: hudba, cirkus, divadlo, tanec, akrobacie, graffity, malba, kresba, fotografie apod.

Vaše nabídky můžete posílat do 30. 6. 2022 na e-mail busking.plzen@gmail.com.

Více informací o festivalu včetně přehledu umělců, kteří se zúčastnili v minulých letech naleznete na našem webu https://buskingfest.cz/

Či na sociálních sítích:

https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/

https://www.instagram.com/pilsenbuskingfest/

Krátký popis festivalu:

Pilsen Busking Fest je pouliční festival, který návštěvníkům nabízí kvalitní a originální umělce přímo v historickém centru města Plzně.
Na své si při každodenní produkci přijdou zejména milovníci pouličního umění, ale i běžní obyvatelé města a turisté. K vidění a poslechu se můžete těšit na pouliční hudebníky, divadelníky, kejklíře stejně jako na malíře, karikaturisty a sochaře. Chystáme zařadit do programu kolem 60 vystupujících z celého světa.
„Pro umělce a to i ty ostřílené neexistuje snad větší výzvy než přímá konfrontace jejich umění s návštěvníky přímo na ulici.“
Kromě vystupujících umělců chceme na PBF prezentovat i zajímavé firmy, kreativní jedince, spolky a neziskovky, které podle nás stojí za pozornost a podporu.
Díky naší aktivitě se nám podařilo prosadit změnu vyhlášky a město Plzeň se tak více otevřelo buskingu a jasně stanovilo pravidla pro prezentaci pouličního umění.

Kontakt: Jan Šinko, honza.sinko@conexis.cz

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/