30.06.2007 00:00

Plzeň oživí promenádní koncerty a divadelní představení

Plzeň 29. června (ČTK) - Promenádní koncerty a divadelní představení oživí od začátku července do 9. září centrum Plzně. Projekt Via Downtown, v překladu "směr centrum", je novinkou, která nabídne představení pro děti i koncerty různých žánrů, od filharmonie přes dechový orchestr, gospel, jazz a dětský lidový soubor až k závěrečné přehlídce vojenské hudby, řekla ČTK Daniela Vítová z tiskového servisu.

Pravidelné produkce, které pořádá agentura Dominik centrum, mají lidem zpříjemnit léto v ulicích a jsou vedle festivalu Na ulici další akcí, která město oživí. "Čtvrtky budou vždy od 17:00 patřit v Proluce divadlu pro děti. Úvodní setkání se koná 5. 7. už od 14:00, kdy začíná zábavné odpoledne s kejklíři, žongléry a akrobaty," uvedla produkční Veronika Kreysová. Od 17:00 vystoupí známé divadlo Buchty a loutky s pohádkou pro děti od tří let nazvanou Žabák Valentýn.

Úterní odpoledne bude patřit promenádním koncertům. Posluchačům se představí instrumentální i vokální formace, například Touch of Gospel, Kapela plzeňského 35. pěšího pluku Foligno, Jam Base a dětský lidový soubor Meteláček. "Vstup na všechny akce je zdarma. V případě nepříznivého počasí se koncerty Plzeňské filharmonie přesouvají do Měšťanské besedy, divadelní a promenádní koncerty se nekonají, s výjimkou Přehlídky vojenských hudeb," dodala Vítová.

brb snm

Autor článku: ČTK