26.05.2012 18:54

Plzeňská činohra posiluje, získala čtyři nové mladé herce

Činohra plzeňského Divadla J. K. Tyla personálně posiluje, angažovala několik nových mladých herců. Šéf souboru Juraj Deák tak naplňuje jeden ze svých záměrů, kterým bylo obohatit tým plzeňských herců. Všechny čtyři nové tváře diváci uvidí v inscenaci známé světové komedie Georga Bernarda Shawa Pygmalion, kterou Deák připravuje na závěr sezony. ČTK to řekla mluvčí divadla Eva Ichová.

"Režisér Juraj Deák, který je šéfem činoherního souboru od začátku této sezony, přijal už v lednu do angažmá Markétu Frösslovou, nyní v půlce května nastoupili Kamila Šmejkalová, Marek AdamczykPetr Konáš," uvedla.
Podle Deáka, který si dal vedle doplňování souboru za úkol i přizvání některých nových režisérů, se povedlo nejen najít a vybrat mladé perspektivní herce, ale hlavně se s nimi domluvit. "Od prvních zkoušek se přesvědčuji, že budou posilou," uvedl.

Čtyřiadvacetiletá Frösslová se už v Plzni představila, a to v jedné z nejtěžších a nejkrásnějších rolí, Shakespearově Julii. Nyní ji diváci mohou vidět i jako dceru legendárního lakomce Harpagona Elišku.
Devětadvacetiletý Petr Konáš, známý jako lékař Robert Šambera z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě i jako doktor Šimon Kosík ze seriálu Cesty domů, si na plzeňské scéně zahrál dvě role v nedávno uvedené klubové inscenaci Amazonie. V Amazonii hrál také čtyřiadvacetiletý Adamczyk, známý z filmu Lidice. Poslední novou tváří plzeňského souboru je čtyřiadvacetiletá Šmejkalová, která končí studium herectví na pražské DAMU. V plzeňském divadle převzala nedávno roli v představení Calderónova dramatu Život je sen po Kláře Kovaříkové, jež šla na mateřskou dovolenou.
V komedii Pygmalion si Frösslová zahraje hlavní roli, květinářku Lízu, Adamczyk se představí jako její nápadník Fredy, Šmejkalová zahraje jeho sestru. Konáše čeká několik epizodních rolí.

Deák naopak v Plzni končí, odchází do Divadla na Vinohradech za novým ředitelem Tomášem Töpfrem. Vedení plzeňské scény zatím neoznámilo jméno jeho nástupce.

Autor článku: ČTK: Eva Barborková, kš, foto: Lakomec - Markéta Frösslová

Plzeňská činohra posiluje, získala čtyři nové mladé herce