16.12.2019 16:10

Plzeňské Divadlo Alfa připravilo loutkovou pohádku Pozor, Zorro!

Plzeňské Divadlo Alfa připravilo jako svou poslední premiéru v letošním roce loutkovou pohádku o fiktivním hrdinovi Zorrovi. Inscenace Pozor, Zorro! je určena pro děti od šesti let, své si v ní najdou ale i jejich rodiče či prarodiče. V inscenaci se jen minimálně mluví, objeví se v ní ale až 80 loutek, řekl dnes ČTK ředitel divadla Jakub Hora.

Dobrodružnou loutkovou komedii se spoustou akce, humoru a živé muziky divadlo zasadilo do mexického prostředí - s kaktusy, s kohoutími zápasy, se sombrery, s hudebními nástroji a živou mexickou hudbou, řekl Hora. „Příběh je velmi jednoduchý - je zde Zorro, který je kladný hrdina, sličná mladá dívka, která Zorra miluje, a je zde zlotřilý kapitán a zlotřilý guvernér, kteří ždímají chudé Mexičany o daně a o peníze. Zorro se jim postaví, aby této nespravedlnosti zabránil. U nás je to samozřejmě bráno s velkým humorem," popsal.

Tvůrci inscenace, liberecký dramaturg a dramatik Vít Peřina a režisér Divadla Alfa Tomáš Dvořák, se volně inspirovali knihou Johnstona Mc Culleyho The Mark of Zorro. Inspiraci si brali také z filmových zpracování tématu, především z filmu z roku 1920 s Douglasem Fairbanksem v hlavní roli.

„V inscenaci vystupuje až 80 vyřezaných a vymalovaných loutek. Nevím, jestli je to úplně nejvíc, ale blížíme se určitě k rekordu loutek, které jsou v jednom představení použity," řekl Hora. Kromě asi 30 marionet, které v inscenaci vystupují, se objeví 50 loutek vojáků. „Vystupují pouze v jedné scéně, kdy se střetne mexická armáda s vesničany," dodal Hora. Výprava výtvarníka Ivana Nesvedy se pro představení v divadelních dílnách vyráběla skoro rok.

http://www.divadloalfa.cz/

Autor článku: ČTK: jir, rot