14.02.2022 11:02

Po rekonstrukci se otevírá pražské Divadlo Metro

Zatímco mnohé provozy v covidu buďto stagnují nebo i zcela končí, občas se stane, že něco nového vzniká. To je i případ legendární pražské scény Divadla Metro. To sice letos slaví 20 let od svého vzniku, nicméně už koncem února otevře s novým provozovatelem a ve zcela nové podobě. To s sebou nese nejenom velké změny vzhledu prostor, ale i řadu představení a premiér komedií.

Už 26. února otevře Divadlo Metro po rekonstrukci prověřenou komedií současného francouzského autora Sébastiena Thieryho Dva nahatý chlapi, která se za poslední tři roky stala asi nejprodávanějším a nejoblíbenějším zájezdovým představením u nás. Září v něm Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus a Daniela Šinkorová.

Nicméně o den později se uskuteční premiéra skvělé anglické komedie Už tě mám dost, jež měla úspěch na londýnském West Endu. V české premiéře diváci uvidí Sašu a Lídu Rašilovovi, Miloslava Mejzlíka, Milana Peroutku, Martina Krause (nebo Martina Písaříka) a Denisu Nesvačilovou.

Následně 8. března se uskuteční premiéra inteligentní komedie Jordiho Galcerána s názvem Úvěr. Na jevišti se tak spolu objeví dva muži – Martin Zounar a Filip Blažek. „Je to celé o to, že by se do finančních záležitostí nikdy neměla zatahovat žena, v nejlepším případě skončíte bez střechy nad hlavou,“ prozradil s humorem sobě vlastním Martin Zounar, pro kterého se Divadlo Metro stane, podobně jako pro některé další herce, novou kmenovou stěžejní scénou.
„Moc se na to těším i já i kolegové. To divadlo je celé vlastně nové, je nádherné a diváci, kteří Metro znali kdysi, budou doslova v šoku, v co se to proměnilo. To se nedá ani vyprávět. Opravdu jsme byli s kolegyní Martinou Randovou překvapení a snad až dojatí,“ podotkl Zounar.

Poprvé po patnácti letech, co spolu před kamerou v seriálu Ulice hrají Ljuba Krbová a Adrian Jastraban, si spolu stoupnou na divadelní prkna. „My máme 23. března právě tady premiéru brilantní britské komedie z divadelního prostředí Miluji tě, tak se měj. Zkoušeli jsme v karlínské zkušebně, generálku s panem režisérem Antonínem Procházkou jsme měli 'streamovanou', protože v tu dobu byl doma s covidem, ale zvládli jsme to,“ podotkla herečka.
Její kolega Adrian Jastraban se na premiéru těší ještě víc. „Já mám totiž ten den narozeniny, a není pro herce nic hezčího, než je oslavit s kolegy a diváky. Spolupráce s Ljubou byla a je skvělá a zdá se, že se divákům tento kus bude líbit, alespoň podle předpremiér, které jsme měli v Teplicích a ve Znojmě,“ podotkl Jastraban.

Následně 4. dubna se pak v Divadle Metro bude konat další premiéra bláznivé anglické komedie s kriminální zápletkou Špinavý obchod. V ní diváci uvidí Miroslava Etzlera, Jiřího Štrébla, Kateřinu Pechovou, Markétu Procházkovou, Roberta Hájka, Dennyho Ratajského a Martina Krause. Kromě toho jsou v přípravě další kusy, které budou mít ještě letos premiéru. Chybět nebude ani další francouzská komedie, Osm eur na hodinu, v podání M. Zounara, D. Šinkorové (M. Randové) M. Krause a Z. Pantůčka (A. Procházka).

Na 28. 9. je pak plánována komedie Ivy Pazderkové v režii Pavla Šimáka Dnes večer ovuluji, aneb příběh ženy, která chtěla dítě.

V nově zrenovovaném divadle se budou konat také různé recitály, talk show a další projekty. „Primárně ale půjde o komediální kusy, protože humoru není nikdy dost. Divadlo bude mít také úžasnou kavárnu s barem, zázemí pro diváky, ale i herce, včetně krásných šaten a nejmodernější techniku,“ podotkl mluvčí a PR manažer Divadla Metro René Kekely. Producentem a výkonným ředitelem „staro-nové“ scény je Jiří Turek, jež stojí nejenom za řadou úspěšných zájezdových představení.

Divadlo Metro

Na snímku z inscenace Už tě mám dost jsou Saša Rašilov a Martin Kraus.

 

 

Autor článku: René Kekely; foto: Jaroslav Hauer