17.12.2021 09:20

Pohádkové Vánoce v Naivním divadle

Naivní divadlo Liberec připravilo na Vánoce nadílku odpoledních představení, která si užijí jak menší, tak starší diváci. Zatímco na Štěpána si v Pohádce o Raškovi připomeneme sportovní úspěchy legendárního skokana na lyžích, úterý 28. prosince bude patřit podzimní novince, loutkové komedii Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! Vánoční pohádkový cyklus uzavře ve středu 29. prosince inscenace Hvězdný posel inspirovaná životem a dílem slavného italského astronoma Galilea Galileiho.

Vánoce a pohádky k sobě neodmyslitelně patří. A k nim také divadlo! Děti a jejich rodiče se mohou v libereckém Naivním divadle v průběhu zimních prázdnin těšit hned na tři loutková představení, od těch tradičních až po úplné novinky.

Na 2. svátek vánoční v 15:00 hodin uvede Naivní divadlo Pohádku o Raškovi, která patří již třináct let mezi nejoblíbenější inscenace. V kulisách malé nezastřešené arény vysoko v horách, přímo pod skokanským můstkem, se před zraky diváků odehraje doslova pohádkový životní příběh legendárního skokana na lyžích – Jiřího Rašky.

Asi sotva bychom v naší zemi našli někoho, kdo by neznal příběh o holčičce v červeném čepečku a jejím setkání s hladovým vlkem. Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek se letos na podzim dočkala také svého loutkového, a navíc vskutku originálního zpracování. Humor, nadsázka, bláznivá zápletka, napětí i překvapivé rozuzlení – to je inscenace Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny!, kterou  je možné zhlédnout v úterý 28. prosince v 15:00 hodin.

Středeční odpoledne 29. prosince pak bude v Naivním divadle patřit astronomii. Do renesanční Itálie zavede diváky v 17:00 hodin Hvězdný posel. Inscenace inspirovaná životem a dílem slavného vědce, matematika, astronoma, filozofa a fyzika Galilea Galileiho vznikla na motivy stejnojmenné knihy uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih Petra Síse a je určena dětem od osmi let i dospělým.

Autor článku: Jana Pittnerová, foto z inscenace Hvězdný posel

Pohádkové Vánoce v Naivním divadle

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.