15.03.2022 09:39

Pohyb/Architektura: hledáme performery/ky a tanečníky/ce z Brna a okolí)

Mezinárodní Beautiful Confusion Collective hledá performery/ky a tanečníky/ce z Brna a okolí pro honorovanou spolupráci v rámci projektu Pohyb/Architektura: Nová Zbrojovka.

Hledáme performery, kteří si užívají proces výzkumu a aktivní spolupráci na tvorbě pohybového materiálu. Předchozí zkušenost se site-specific projekty je výhodou, ale není nutností.

Pohyb/Architektura (Movement/Architecture) je autorský projekt na hranici tanečního a pohybového divadla. Základem projektu je originální improvizační metodologie, ve kterém performer spolupracuje s architektonickým prostorem jako s partnerem a tančí s plochami, texturami, světlem, architektonickými prvky a prázdným prostorem. Výsledkem procesu je choreografický materiál, který umožňuje evokace prostoru, ve kterém byl tvořen, i když (a především) se představení koná mimo prostor, který pohyb inspiroval. Metodologie projektu je založená na práci s praxí Viewpoints of Architecture (Anne Bogart, Tina Landau) a choreologie, současný přístup k prácí Rudolfa Labana. Další výchozí bod je teorie architektury, zejména díla finského architekta Juhani Pallasmaa a francouzského teoretik Gaston Bachelard.

Harmonogram projektu

27. 3. 2022 Uzávěrka pro přihlášky přes online formulář: ZDE
Týden od 4. 4. 2022 Workshop a osobní setkání v Brně.
23. 5.–4. 6. 2022 Zkoušky a příprava představení.
5.–6. 6. 2022 Představení

Kreativní tým

Choreografie, režie: Becka McFadden
Dramaturgie: Eva Daníčková, Mary Ann Hushlak
Hudební spolupráce: Lukáš Turza

Projekt je realizován ve spolupráci a koprodukci s Industra STAGE.

Více informací včetně příkladů předchozí práce v cyklu Pohyb/Architektura naleznete: ZDE

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/