16.12.2005 00:00

Poměrně šťastně skončila nehoda na jevišti Divadla na Vinohradech

PRAHA 16. prosince (ČTK) - Poměrně šťastně skončila nehoda, která se stala ve čtvrtek večer při představení hry Král se baví na jevišti pražského Divadla na Vinohradech.

"V samém závěru inscenace před děkovačkou, kdy sjíždí středový stůl jeviště dolů, zůstala pata hostující mladé herečky Jany Bernáškové mezi ním a podlahou. Ta se lekla a začala křičet," popsal událost ČTK ředitel vinohradské scény Jindřich Gregorini. Díky tomu, že měla pevné boty, je výsledkem zhmožděná noha.

"Herečku odvezla sanitka, nohu má v sádře a měla by být deset dní v klidu. Už v pondělí jde na kontrolu. Věřím, že k další repríze, která je plánována na období vánočních svátků 26. prosince, nastoupí a hrát budeme," řekl Gregorini. Podle něj nelze tuto událost srovnávat například s tím, kdy před lety Ivu Janžurovou zavalila v Národním divadle těžká kulisa.

"Jde o neopatrnost představitelky role Blanche, protože nemá důvod opustit sjíždějící stůl dříve, než se zastaví," uvedl ředitel. Podle něj se naštěstí nestalo nic horšího - v inscenaci Hugovy hry v úpravě Tomáše Vondrovice je totiž řada nebezpečných míst, kdy se herci objevují i ve výškách. "S Janou Bernáškovou jsem dnes mluvil a je v pořádku," dodal Gregorini.

Hra Král se baví měla na vinohradském jevišti premiéru v polovině října. Hlavními postavami klasického romantického dramatu o lásce a pomstě, kráse a ošklivosti jsou francouzský král František I. a dvorní šašek, hrbatý Triboulet, který před ním ukrývá svou krásnou šestnáctiletou dceru. Režisér Michael Tarant svěřil role hostujícímu Václavu Postráneckému a Janu Šťastnému.

Jiří Borovička pba

Autor článku: ČTK