20.10.2007 00:00

Pořadatelé zrušeného cirkusového představení vrátí celé vstupné

Praha 19. října (ČTK) - Pořadatelé dvou zrušených představení Cirque du Soleil, jež se měla konat v pražské Sazka Areně, vrátí lidem zaplacené vstupné v plné výši. Nebudou jim již tedy účtovat dosavadní stodvacetikorunový "servisní" poplatek. ČTK to oznámil Petr Novák z pořádající agentury Live Nation. Společnost tímto způsobem hodlá bránit své dobré jméno.

Počátkem října si někteří lidé začali stěžovat na to, že společnost Sazka nevrací v plné výši vstupné, které na jejích terminálech zaplatili za představení Cirque du Soleil. Tři tato představení moderního cirkusu se měla ve dnech 26. a 27. října uskutečnit v pražské Sazka Areně, dvě z nich byla později pořadateli z "logistických" důvodů zrušena.

Sazka však vstupenky zakoupené za cenu 1590 korun vracela až po zaplacení storno poplatku 120 korun. Podle Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) je takové jednání protiprávní, sdružení proto poškozeným nabídlo pomoc soudním vymáháním nevrácené částky a uvažovalo o podání hromadné žaloby. O svých záměrech veřejnost informovalo ve čtvrtek, nabídka Live Nation přišla den poté.

Lidé mohou vstupenky za zrušená představení vracet na terminálech Sazky od 22. října, dostanou za ně celou zaplacenou částku. "Požadavky zákazníků, kteří již vstupenky vrátili a uplatňují nárok na vrácení servisního poplatku, se budou vyřizovat v sídle společnosti Live Nation," uvedl Novák. "Pro kladné vyřízení vrácení servisního poplatku je nutné prokázat se potvrzením o vrácení vstupenky," konstatoval. Bližší informace o vrácení vstupného lidé získají na telefonním čísle 267910409 nebo na e-mailové adrese jana.kyhos@livenation.cz.

Agentura dříve uváděla, že rozdíl mezi zaplaceným a vráceným vstupným není jejím ziskem, nýbrž jde o poplatek distributorovi za prodej a vrácení vstupenek. "Výše tohoto servisního poplatku je čitelně vyznačena na každé vstupence a fakt, že se nevrací, také," řekl tehdy ČTK Novák. Podobný přístup je běžný i u všech dalších zrušených koncertů a představení pořádaných agenturou.

Jiří Janda mal

Autor článku: ČTK