17.12.2021 09:02

Poslední adventní neděle ve Východočeském divadle Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice tuto neděli 19. prosince nadělí svým divákům první letošní vánoční dárek, který bude mít podobu zábavného pořadu vysílaného online na facebookovém profilu divadla. Sváteční setkání plné písní, historek a především soutěží a následného obdarovávání začne v 17 hodin v Městském divadle, kam jsou také zváni diváci, kteří se natáčení chtějí účastnit osobně.

„Během pohodového večera, který jsme nazvali Vánočníček, diváci uvidí ty nejvtipnější ukázky z našich inscenací, poslechnou si písně z muzikálu Noc na Karlštejně i z pořadu Vzpomínka naHá, seznámí se s novou stolní hrou z divadelního prostředí, kterou jsme nedávno vydali, dostanou doporučení stran vaření a možná si odnesou i zajímavý recept. Účast přislíbili téměř všichni herci našeho souboru, které doprovodí i členové Mladého divadelního studia LAIK. A samozřejmě si spolu zazpíváme koledy,“ prozrazuje dramaturgyně Jana Uherová a dodává: „Diváci, kteří se vánočního podvečera účastní osobně v divadle, si tentokrát v hledišti nebudou muset vypínat své mobilní telefony, naopak uvítáme, pokud budou fotit, natáčet i vysílat. A ti odvážnější si budou moci sednout s herci na jeviště a přispět i svým dílem do programu.“

Neformální Vánočníček nenahrazuje tradiční Štědronoční zpívání v divadle, které se letos po roční přestávce opět uskuteční o půlnoci na Štědrý večer v Městském divadle.

www.vcd.cz

Autor článku: Radek Smetana

Poslední adventní neděle ve Východočeském divadle Pardubice

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.