19.12.2006 00:00

Poukázky jako vánoční dárky nabízejí i divadla

Praha 19. prosince (ČTK) - Místo klasických balíčků nacházejí lidé už několik let pod stromečkem i různé poukázky - na odběr oblečení, do kosmetického salonu či třeba dokonce do pivních lázní. Neobvyklý vánoční dárek nabízejí i některá pražská divadla, například Archa, Národní divadlo, Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub, Divadlo Komedie či Divadlo Ungelt. Vánoční abonmá nabízela i Státní opera Praha, tyto vstupenky již jsou ale rozebrány. Informace o dárkových poukázkách jsou na internetových stránkách jednotlivých scén.

Archa nabízí do konce týdne poukázky v hodnotě od 300 korun, které může jejich držitel vyměnit za vstupenky na jakékoli představení v produkci divadla. Vybírat si může ze všech hudebních a divadelních programů, které Archa připravila pro rok 2007.

Vánoční předplatné na představení Národního divadla od ledna do června 2007 nabízí první česká scéna již od listopadu. Zájemci mají k dispozici několik druhů předplatného v různých cenových variacích, informace o nich lze najít na webu.

Dárkové poukázky na svá představení v hodnotě 550 a 1100 korun nabízí Činoherní klub. Poukázky za 330 korun, tedy za cenu běžné jedné vstupenky na svoji scénu, nabízí Divadlo Ungelt. Pokud se poukázka do Ungeltu zakoupí do konce roku, bude mít platnost do 28. února 2007 - do tohoto data tedy bude nutné, aby obdarovaný poukázku v pokladně divadla zdarma vyměnil za regulérní vstupenky na jím zvolené představení.

Divadlo Komedie nabízí také již od listopadu poukázky na nákup vstupenek v hodnotě 100 a 300 korun, platit budou až do konce června 2007.

Vánoční dárkové poukázky na dvě vstupenky v hodnotě 500 korun lze zakoupit i do Divadla Na zábradlí. Platnost poukázky je omezená na představení v lednu a únoru 2007. Obdarovaný si v tomto termínu může vybrat představení podle vlastního vkusu a uvážení.

Dárkové předplatné má i Divadlo Pod Palmovkou - nabízí kuponové předplatné na čtyři představení dle vlastního výběru za cenu 760 korun, tedy 190 korun za jednu vstupenku.

Švandovo divadlo na Smíchově nabízí výběr z lednových představení; pokud si zájemce koupí minimálně čtyři vstupenky, dostane ještě drobné dárky. Vstupenky mohou případně příjemci dárku v prvním lednovém týdnu vyměnit, pokud by jim zvolený termín či typ inscenace nevyhovoval. Cena balíčku je od 600 korun.

Dárkové poukázky za 300 korun je možné koupit do Divadla Bez zábradlí, za stejnou cenu nabízí dárkové kupony i Divadlo Na Fidlovačce.

hrm jnd hš

Autor článku: ČTK