11.01.2007 00:00

Pozor – změna data a místa konání Cen Alfréda Radoka!

Slavnostní předání Cen Alfréda Radoka za rok 2006 se odehraje 31. března ve 20.00 hod. v Divadle v Dlouhé.

Ceny Alfréda Radoka za rok 2006 budou předány o čtrnáct dní později než bylo obvyklé v jejich dosavadních čtrnácti ročnících. Z organizačních důvodů bylo nutné tradiční slavnostní večer přesunout na sobotu 31.března 2007 (20.00 hodin) a změnit místo jeho konání na pražské Divadlo v Dlouhé. Ceremoniál bude opět v přímém přenosu vysílat Česká televize na programu ČT2. Mění se pouze termín předávání cen, ostatní pravidla a podmínky soutěže zůstávají nezměněny.

Ceny Alfréda Radoka uděluje každoročně Nadační fond Cen Alfréda Radoka. Ceny v sobě zahrnují ocenění textu nejlepší původní české divadelní hry vzešlé z anonymní dramatické soutěže, kterou letos již popatnácté pořádá agentura Aura-Pont. Druhou část cen tvoří ocenění v inscenačních kategoriích, udělované na základě ankety divadelních kritiků, pořádané časopisem Svět a divadlo.

· inscenace roku
· nejlepší ženský herecký výkon
· nejlepší mužský herecký výkon
· divadlo roku
· původní česká hra
· scénografie
· hudba
· talent

Partnery Cen Alfréda Radoka 2006 jsou vedle agentury Aura-Pont a společnosti C&COM Advertising již nyní České centrum Londýn, Royal Court Theatre, Český rozhlas, Kulturní týdeník A2, časopis Svět a divadlo, Divadelní ústav, Nadace Český literární fond, Ministerstvo kultury České republiky, Reflex a vydavatelství MAFRA.

Zdroj: Aura-Pont

Autor článku: redakce