21.03.2022 08:47

Pozvánka na přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro

Vážení přátelé a milovníci divadla.

Přijměte pozvání na divadelní přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro. Je to regionální přehlídka venkovských divadelních souborů s postupem na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim. Pořadatelem přehlídky je Divadelní spolek bratří Mrštíků za podpory Jihomoravského kraje a městyse Boleradice. Partnerem přehlídky je město Hustopeče. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje, Jan Grolich.

Vše nasvědčuje tomu, že letošní 3. ročník přehlídky konečně proběhne bez omezení. Ty předchozí byly poznamenány pandemií, a tak doufáme, že do třetice nás už čeká jen to dobré…

S jarem tedy vstoupí do naší vesnice divadlo. Od středy 30. března do neděle 3. dubna se na našem jevišti vystřídá pět divadelních souborů: DS Dolní Bojanovice, DS Slovani Čebín, DS Blažena Blažovice, DS Jiřího Voskovce Sázava a DS Amadis Popůvky. Jako host přehlídky se představí Rádobydivadlo Klapý. V programu najdeme komedii, grotesku, autorské představení, romantickou tragikomedii.

Přehlídku zahájíme vernisáží výstavy obrazů Karla Války, proběhne divadelní dílna Neverbální divadlo s mimem Michalem Hechtem a na závěr je připraven koncert žáků ZUŠ Klobouky.

https://www.mrstikovodivadelnijaro.cz/


Na jaké tituly se můžeme těšit:

Ray Cooney: Nerušit, prosím (Dvouplošník v hotelu Westminster)
Množství bláznivých situací, nedorozumění a humorných dialogů přináší komedie jednoho z nejuváděnějších dramatiků současné komediální tvorby. Fraška o tom, co všechno může způsobit nevěra.

Vahé Katcha, Julien Sibre: Hostina dravců
Ceněné francouzské drama, plné černého humoru, o rozpadu lidských charakterů v mezní situaci. Rok 1942, kdesi ve Francii. Během jedné oslavy narozenin se bude flirtovat, slavit, plánovat, intrikovat. Oslava se však stává drsnou hrou o život, hostinou dravců. Skutečné povahy jednotlivých postav se nemilosrdně odkrývají. Nechte se strhnout příběhem, který byste ve skutečnosti nikdy nechtěli prožít!

Jaroslav Vojanec: Staré pověsti české (toto představení bude uvedeno v kině Hustopeče)
Autorská inscenace na motivy českých pověstí v lidovém humorném pojetí.

Jana Pacnerová: Rocker a dvě staré dámy
Současná česká konverzační komedie o neobvyklé stavbě mostů mezi generacemi, navíc s detektivní zápletkou. Stáří ani nemoc nejsou na překážku tomu, aby člověka bavil život.

Robin Hawdon: Dokonalá svatba
Současná situační komedie britského dramatika Robina Hawdona o tom, že každé svatbě předchází NOC PŘED SVATBOU a tahle zvláštní noc může ještě všechno změnit.

A.Ayckbourn, H. Pinter a dalšíSmíšené dvouhry
Nasedněte do vlaku, v němž se novomanželé vydávají na svatební cestu. O deset let později je sledujte na tenisovém kurtu, když spolu hrají smíšenou čtyřhru. Pak se s nimi setkejte jako s padesátníky, kteří si po mnoha letech manželství už opravdu nemají co říct. Na sklonku života se s nimi posaďte na lavičku na hřbitově a nechte je zavzpomínat na celý jejich život. A na závěr je uvidíte snově reflektovat jejich první setkání.


Všechna soutěžní představení bude sledovat a hodnotit lektorský sbor, který bude mít možnost nominovat nejlepší inscenaci na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Vstupenky na přehlídku jsou v předprodeji v pokladně divadla nebo v rezervačním systému.

Vážení a milí příznivci a milovníci ochotnického divadla, srdečně vás zveme k návštěvě přehlídkových představení. Přijďte svou přítomností a potleskem podpořit soutěžící soubory. Těšíme se na vás.

Autor článku: Iva Kahounová