28.03.2023 10:07

Pozvánka na přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro

Vážení milovníci ochotnického divadla. Dovoluji si vás pozvat do Boleradic na představení divadelní přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro.

MDJ je regionální postupová přehlídka vesnických divadelních souborů, jejímž vyhlašovatelem je Svaz českých divadelních ochotníků, pořádá ji Divadelní spolek bratří Mrštíků, záštitu nad přehlídkou převzal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a přehlídku podporuje Ministerstvo kultury ČR, Jihomoravský kraj i městys Boleradice.

Čtvrtý ročník přehlídky MDJ proběhne od středy 19. do neděle 23. dubna 2023 v divadle v Boleradicích.

Celé přehlídkové klání bude sledovat odborná porota, která může nejlepší soubory nominovat nebo doporučit k zařazení do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Zahajovacím soutěžním představením bude ve středu 19. dubna v 19 hodin pohádková činohra Aloise Jiráska Lucerna, patřící k zlatému pokladu české divadelní tvorby, v podání ochotníků z Otnic.

V dalších dnech uvidíme sérii komedií, s nimiž budou ochotnické soubory soutěžit o postup na národní přehlídku. Svoje divadelní umění předvedou herci z Újezdu u Brna, Koryčan, Ořechova, Vřesiny, Popůvek.

Mimo soutěžní představení nás čekají vystoupení dvou hostů. Prvním bude herec, moderátor, dabér a cestovatel Martin Písařík. Beseda s ním zahrne všechny jeho zmíněné aktivity. Druhý host - Rádobydivadlo Klapý- se postará v neděli 23. dubna o závěr přehlídky. Jejich představení Jacobovski a Stjerbinski bude jistě důstojnou tečkou za celou přehlídkou. Hned po skončení tohoto představení bude následovat závěrečné vyhodnocení přehlídky a předání ocenění nejlepším hercům, režisérům, souborům.

Přehlídka bude mít letos také doprovodný program. Tím bude výstava obrazů malíře a ilustrátora Miroslava Pospíšila, rodáka z Velkého Meziříčí, který je známý především svými ilustracemi knih Karla Maye – mayovek. Výstavu bude možné v divadle navštívit od 19. dubna do poloviny června.

Vstupenky na všechna představení za zvýhodněnou cenu jsou již v předprodeji.

Srdečně zveme všechny milovníky amatérského divadla, aby přišli svojí účastí podpořit soutěžící soubory.

https://boleradice-divadlo.cz/

Autor článku: Iva Kahounová