09.01.2023 10:29

Pozvánka na scénické čtení – Marco Antonio de la Parra: MONOGAMIE

SCÉNICKÉ ČTENÍ | Marco Antonio de la Parra: MONOGAMIE

Dva bratři se setkávají v exkluzivním klubovém baru. Na první pohled nevinná bratrská schůzka je od prvního okamžiku naplněna mikrospory rodícími se ze zdánlivě neslučitelných názorů a milostných vztahů obou mužů. Starší Filip je rozevlátý bohém s celoživotním úspěchem u mnoha žen, což mladšímu konzervativnímu Janovi nedá spát.
Z prvotní žabomyší války ohledně dochvilnosti a rozdílného životního stylu se bratři postupně dostávají k tématům lásky a manželské věrnosti, kdy se začínají odkrývat hlubší pravdy a jejich opačné názory rozptylovat. Že by nakonec ta jejich rozdílnost v základě zase tak rozdílná nebyla?

Hra o životních zásadách, postojích a lásce – jak té milostné, tak bratrské.

Překlad: Miloslav Uličný
Režie: Jiří Š Hájek
Asistentka režie: Kateřina Popiolková
Obsazení: Martin Finger, Jan Hájek

Scénické čtení chilské hry MONOGAMIE se uskuteční 22. ledna 2023 od 16:30 hodin v prostorách Činoherní kavárny. Posléze bude následovat krátká debata s tvůrci.
Vstup zdarma.

Projekt vzniká ve spolupráci Činoherního klubu a Institutu Cervantes v Praze.

Autor článku: převzato z: https://www.facebook.com/cinoherniklubpraha

Pozvánka na scénické čtení – Marco Antonio de la Parra: MONOGAMIE

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.